Oferte speciale (hardware, Apple, aplicații)

Un bundle foto-video:
http://bundlesclub.com/mediabundle

DCommander e scris de compatrioți de-ai noștri!

1 Like

Un bundle personalizat, 10 la $39:

1 Like

Creative Kit 2016 - bundle pentru pasionații de fotografie. Unele aplicații de acolo (dacă nu cumva toate) oferă și extensii pentru aplicația Photos din OS X.

Da, eu le am cam pe toate, de mai mult timp. Ce să zic…Tonality mi s-a părut că introduce mult zgomot, față de Nik Silver Efex, iar Intensify nu e așa spectaculos precum pare. Eu le-am luat cînd au fost la oferte, de exemplu pe Intensify am dat $5 într-un bundle chiar, iar Snapheal Pro și Snapselect le-am prins gratuite.

Mi se par acceptabile pentru cine vrea să se joace, mai ales că funcționează perfect standalone (spre deosebire de Nik, care sînt făcute în special ca plugin-uri). Dar nu cred că cineva cu ceva pretenții ar putea să le prefere Photoshop, Nik sau Topaz.

A, și ceva important: suportul tehnic e destul de neserios: (1) răspund greu (o săptămînă, aproximativ), (2) mi-au refuzat un cod promoțional, au ignorat orice mesaj și referire la el și (3) mi-au refuzat un cîștig, au organizat o tombolă, am cîștigat și “au uitat” să anunțe cîștigătorii sau să premieze. Le-am scris, m-au ignorat.

Scoate vreuna sîrmele mai bine decît altele? Încă nu am ajuns la apogeul satisfacției.

Singura care ar putea ar fi Snapheal, pentru asta e făcută. Poți testa trial-ul.

Scrivener, la un preț de bun simț, 56% reducere!

1 Like

Am un bundle MacHeist din 2012 cu Snapheal inclus, versiunea standard, nu pro. Da, e mai bună decît Super Eraser.

Sîc, în același bundle era și Scrivener. Da, este o aplicație foarte bună, nu o folosesc deoarece încă nu m-am supărat suficient pe Nisus! € 45 nu e, de fapt, mult, iar cu reducere e și mai tentantă.

Macheist revine. Barim 15 dolari :wink:

Am redus suma la 1 USD și-mi arată disponibile aplicațiile de pe ultimul rând. Nu e rău! :smiley:

Au început bundle-urile de Black Friday.

Iată 3.

Un bundle premium, nu e ieftin la 80 de euro, dar are aplicații serioase: Parallels, Parallels Access, 1Password, Evernote Premium etc.

1 Like

BundleHunt, pe alese, 10 aplicații la $20, dintr-o colecție de 30 de aplicații.

Cu două rînduri mai sus am scris despre ăsta, era între cele 3. :smiley:

(1-1 :stuck_out_tongue: )

2 Likes

Oops! :smiley:

Bag seamă că o să fie un Black Friday ( + Thanksgiving + Cyber Monday) destul de darnic.

Pentru amatorii (sau profesioniștii) fotografiei, avem:

  • Suita Topaz redusă la 50% (încă e $299, totuși :smile: );
  • Suita Macphun redusă la $104.99, cu reducere suplimentară dacă mai aveți minim un produs de la ei;

Apoi:

  • Scrivener la $25.
  • O groază de jocuri de la MacGameStore, majoritatea cu reduceri de minim 50% - promoție valabilă pînă mîine dimineață. (nu vreau să mă gîndesc la ce are și va avea Steam.)
  • Pentru muzicieni, Toontrack oferă reduceri de 75-80% la EZMix, EZKeys și altele, iar PositiveGrid promit reduceri semnificative de mîine noapte.

Pixelmator este redus de la 4.99$ la 1.99$.

Alte aplicații cu reducere de Black Friday găsiți aici.