Avem Netflix

Continuing the discussion from Filme și documentare de cumpărat/închiriat în România:

Gata. Netflix

1 Like

Whoa! :hushed:

facut deja cont! :slight_smile:

The Walking Dead - nu.
The Big Bang Theory - nu.
Seinfeld - nu.
Everybody Loves Raymond - nu.
La naiba, nici măcar House of Cards nu au, care e serialul lor, produs și difuzat de Netflix.

Dezamăgitor. Mi-am setat deja alarma să nu uit să mă dezabonez înainte să se termine trialul. Am o lună timp să mai revăd niște vechituri de filme care mi-au plăcut. :frowning:

1 Like

Aștept(ăm) cît mai multe opinii și jurnale de bord. Eu nu-s mare cinefil, nu mă tentează deloc să plătesc pentru el deocamdată, dar nici trial-ul nu l-aș începe pînă nu aflu mai multe.

Au filme istorice coreene sau istorice în general? Dacă nu au, nu mă interesează…

Mda, am ales abonamentul cu HD. Dar nici Pulp Fiction, nici Gravity nu e streamuit în HD. Nu știu de ce. Bandă am. Huo!

Mie nu-mi merge niciun film în format HD. Nu cred că e de la conexiunea mea, pentru că pe Netflix USA mergea perfect. Am făcut și setările necesare.

Am bandă de 100 Mbps. Am făcut setările. Tot nu am HD.

Dacă vreți să vă jucați cu setările avansate pentru streaming, apăsați Ctrl-Alt-Shift-S în timp ce vizionați un film (dar nu în full screen).

Pe Netflix US aveam opțiuni pentru bitrate mai mare, cred că mergea până la 3000 sau 5000.

Aha, diferă de la film la film. Ăsta merge la un bitrate mult mai mare:

Încă un easter egg: Ctrl-Shift-D

M-am lămurit, nu vrea mai sus de 1900 kbps.

Cu Ctrl-Shift-L puteți vedea un log al streamingului.
Așa am aflat și eu că “download failed” atunci când am forțat să aducă streamul de 6000 kbps. Nu merge.

Merge și pe Apple TV dar tot SD.

Apple TV nou?

Nu, ăla vechi

Vestea bună e că, dacă aveți cont pe Netflix RO, funcționează pe orice alt site Netflix, inclusiv pe Netflix SUA! Vă mai trebuie doar ceva gen Hola sau alt proxy/VPN pentru țara respectivă.

Am încercat acum cu Netflix SUA și merge.

Streaming? Sau am dat eu hide la aplicație?

Dacă ai setat Apple TV-ul pe România atunci Netflix nu-ți apare. Al meu e setat pe SUA.