Avem Netflix

(Adrian Manea) #1

Continuing the discussion from Filme și documentare de cumpărat/închiriat în România:

Gata. https://www.netflix.com/getstarted?locale=en-RO

Whoa! :hushed:

facut deja cont! :slight_smile:

(Tudor Vedeanu) #4

The Walking Dead - nu.
The Big Bang Theory - nu.
Seinfeld - nu.
Everybody Loves Raymond - nu.
La naiba, nici măcar House of Cards nu au, care e serialul lor, produs și difuzat de Netflix.

Dezamăgitor. Mi-am setat deja alarma să nu uit să mă dezabonez înainte să se termine trialul. Am o lună timp să mai revăd niște vechituri de filme care mi-au plăcut. :frowning:

(Adrian Manea) #5

Aștept(ăm) cît mai multe opinii și jurnale de bord. Eu nu-s mare cinefil, nu mă tentează deloc să plătesc pentru el deocamdată, dar nici trial-ul nu l-aș începe pînă nu aflu mai multe.

(Cattus Thraex) #6

Au filme istorice coreene sau istorice în general? Dacă nu au, nu mă interesează…

Mda, am ales abonamentul cu HD. Dar nici Pulp Fiction, nici Gravity nu e streamuit în HD. Nu știu de ce. Bandă am. Huo!

(Tudor Vedeanu) #8

Mie nu-mi merge niciun film în format HD. Nu cred că e de la conexiunea mea, pentru că pe Netflix USA mergea perfect. Am făcut și setările necesare.

Am bandă de 100 Mbps. Am făcut setările. Tot nu am HD.

(Tudor Vedeanu) #10

Dacă vreți să vă jucați cu setările avansate pentru streaming, apăsați Ctrl-Alt-Shift-S în timp ce vizionați un film (dar nu în full screen).

(Tudor Vedeanu) #11

Pe Netflix US aveam opțiuni pentru bitrate mai mare, cred că mergea până la 3000 sau 5000.

(Tudor Vedeanu) #12

Aha, diferă de la film la film. Ăsta merge la un bitrate mult mai mare:

(Tudor Vedeanu) #13

Încă un easter egg: Ctrl-Shift-D

M-am lămurit, nu vrea mai sus de 1900 kbps.

(Tudor Vedeanu) #14

Cu Ctrl-Shift-L puteți vedea un log al streamingului.
Așa am aflat și eu că “download failed” atunci când am forțat să aducă streamul de 6000 kbps. Nu merge.

(Tudor Vedeanu) #15

Merge și pe Apple TV dar tot SD.

Apple TV nou?

(Tudor Vedeanu) #17

Nu, ăla vechi

(Tudor Vedeanu) #18

Vestea bună e că, dacă aveți cont pe Netflix RO, funcționează pe orice alt site Netflix, inclusiv pe Netflix SUA! Vă mai trebuie doar ceva gen Hola sau alt proxy/VPN pentru țara respectivă.

Am încercat acum cu Netflix SUA și merge.

Streaming? Sau am dat eu hide la aplicație?

(Tudor Vedeanu) #20

Dacă ai setat Apple TV-ul pe România atunci Netflix nu-ți apare. Al meu e setat pe SUA.