Avem Netflix

:rage:

Mă uit la Pulp Fiction pe Apple TV și calitatea imaginii e mai bună acum. Pare apropiată de HD. La început se vedea clar că e SD.

Nu au nici un serial Star Trek :frowning:
Măgarii…

Uh-oh, au măcar Star Trek First Contact și pare în HD…

Am setat și eu, merge și cu un cont de iTunes România, dar locația setată pe US. Cool.

Nu am fost atât de entuziasmat din clasa a IV-a ('93), de când ne-au tras pentru prima dată cablu! :smile:

Merge și la mine HD.

Văd pe net că lumea se plănge că e scump. Acum, sincer vorbind, 10 EUR pe lună e costul a două bilete la cinema, nu e chiar o avere. Ok, nu e oferta prea diversă, dar probabil se va îmbunătăți în timp. Am găsit câteva seriale și filme interesante, ba chiar niște documentare. Marele meu regret e că nu au deloc seriale Star Trek. Și nici subtitrare în românește. Să zicem că nu sunt absurd și nu cer pistă audio cu Irina Margareta Nistor, dar subtitrare am putea avea. Să vedem cum decurge prima lună, dar e al naibii de convenabil de folosit pe Apple TV.

Bagă Hola în Chrome și intră pe Netflix SUA cu contul românesc.

Merge! Din păcate doar în browser, ar trebui să plătesc încă 5 USD pentru un serviciu de VPN pentru a-l putea accesa și de pe Apple TV, fără să face mirror streaming.

Atenție cu Hola: http://www.theverge.com/2015/5/29/8685251/hola-vpn-botnet-selling-users-bandwidth

Era un serviciu prea bun pentru a fi cu adevărat gratuit.

Uh, nasol cu Hola.
Eu am folosit vreun an MediaHint. Costă doar $4/lună și merge pe toate device-urile, inclusiv pe Apple TV.

La MediaHint, UnblockUS și Getflix mă uitam și eu, încerc diseară.

Ah, da, am avut cont și pe Unblock Us. E ok și ăla.

E un compromis, nu poți avea încredere 100% nici în ei, ca în Hola. Cel mai curat ar fi un VPN făcut pe un VPS, dar e de muncă și consumă bandă, care de la un moment dat costă.

Aha, deci drepturile de distribuție pentru House of Cards au fost vândute Pro TV-ului, de aia nu apare în lista Netflix, chiar dacă e serialul lor. Numai că Pro TV-ul îl difuzează pe la miezul nopții și cred că e abia la sezonul 1.

Să nu-mi spui că drepturile pentru Star Trek le are tot TVR-ul… :smiley:

1 Like

Să sperăm că s-au pierdut contractele alea vechi semnate de Mironov și Bădescu…

2 Likes

Mda…

Eram sigur ca vine si la noi inca de cand cu stirea, de anul trecut. Mi-am facut cont dar nu sunt in Romania momentan si merge, super. Din ce am citit mai sus: e posibil sa imi schimb locatia pe US? pentru seriale si filme mai variate? Moca normal :))

Mersi!

Așadar, cont de România cu UnblockUS și am acces la librăria americană. Pe Apple TV. Sweeeet!

@Cattus_Thraex: au și o secțiune cu filme coreene :smile:

2 Likes