Vreau sa imi cumpar un mac. Un sfat si pentru mine

Salut!
Vreau sa imi cumpar un Macbook Air 13,3 din 2017 Modelul de baza cu 128 gb si i5 de 1,8ghz
L am gasit pe quickmobile la pretul de 4227 de lei redus. A fost pana azi la 4005 lei dar l au scumpit ca nu l mai au in stoc doar la furnizor.( am fost eu prost si nu am dat comanda da oricum faptul e consumat)
Intrebatea mea e: merita? Daca nu, stiti cumva un site legit de unde pot sa il iau mai ieftin?
Mersi pentru raspunsuri anticipat!

Mai ieftin, nu. Daca merita…depinde ce vrei sa faci cu el.

Il vreau pentru facultate si in timpul liber un youtube un editat photo video si cam atat

Deci este un portabil ușor și acoperă nevoile curente. „Editare foto-video” e cam vag, presupun – din context – că nu faci filme profesioniste, care cer resurse, ci ceva ușor, simplu. Ai spațiu de stocare mic, 120 GB se umplu imediat, dar găsești soluții pt asta.

Nu mai sta pe ganduri! Eu am achizitionat unul si sunt super multumit de el. Cauta pe OLX!

Salut,

Detin un Macbook Pro 13, 2017, 2,3 GHz Intel Core i5, 250 GB, 8GB Ram, Serial Number C02VF3D3HV29.

Doresc sa-l vand pentru a achizitiona alt model.

Este o jucărie nouă și încă f. bună, de ce ai dori alta? Ce sfat ai dori? Poate dacă ne-ai spune de ce vrei să-l vinzi. Oricum, dacă dorești un anunț pt vânzare, nu aici e locul, ci la market.