Recomandari service bun Bucuresti

Buna seara,
Am un macbook pro 15, 2011, vreau sa mai trag de el.
Vreau o recomandare pentru un service bun Bucuresti, doresc o curatare de praf, pasta placa video, procesor si ce se mai poate face la el pentru mentenanta. Mai doresc inlocuire boxe si display, am 2 gungi subtiri pe orizontal care uneori dispar, pe monitor extern nu apar, dungile apar inclusiv pe placa dedicată.
Daca se poate si o recomandare acumulator, ultimul a tinut 1 an si putin, cumparat de la Celo, posibil greseala mea, nu am folosit laptopul cateva luni.
Display si boxe am de la un laptop din acelasi an doar ca ecranul e mat, banuiesc ca nu e o problema.
Multumesc

În agenda mea, am două, dar – atenție – nu am reparat niciodată la ei, deci doar ca indicație:

Din ce spui acolo, nu știu dacă mai merită să investești bani în el, dar tu știi mai bine.

La Radical am fost eu de câteva ori pentru înlocuit baterie, reparat probleme de placă grafică și display la un MBP din 2009 - 2011 și înlocuit baterie la unul din 2015. Mi s-au părut foarte ok și i-am mai recomandat.

1 Like

Am rezolvat totul cu 250 Ron, schimbat carcasa cu tot cu display, boxe, curatat, pasta procesor etc. Arata ca nou.
Acumulatorul și-a revenit, dupa recalibrare, arata 11 ore cand e full, 111% viata, probabil la o folosire medie nu ma astept sa tina mai mult de 3,4 ore, e bine totusi.