Problema instalare macos

Inca nu am rezolvat pentru ca nu gasesc un installer de El Capitan. Asta care imi pleaca doua secunde in installzice ,no packages were eligibile for install. Contact the software manufacturer for assistance’’. Este singurul ca ma duce in situatia asta, restul le-am luat degeaba. Mai caut, oricum va multumesc ca v-ati oferit sa ma ajutati cu USB bootabil facut pe mac. In caz ca cedez nervos, o sa ma plang la voi din nou.

Tu ai ținut să te chinui cu Transmac, eu te-am prevenit că, cel mai probabil, nu va merge.

Salut din nou. Am reusit, trebuia instalata versiune mai veche decat El Capitan. Am facut usb stick (transmac-merge) cu 10.5.6 Am facut update la 10.10.5 Iar update la 10.11. Acum m-ai instalez cate ceva prin el si le aranjez cum imi place, dupa care trec la update la Catalina.

Jucăria ta suportă maxim 10.11.x nativ, fără „fente”, dar e bine că ai reușit să pui sistemul inițial cu care s-a livrat.

Gata, am Catalina 10.15.7

Doua probleme ma mai framanta. Ce stick modem pot folosi pentru internet? Eu am unul de vodafone pe care l-am rebrenduit cu mobile partner dar are instalerul cu exe pentru windows, asta una din intrebari. A doua este daca exista vreun instaler pentru vag-com, diagnoza auto, pentru ca nu vreau sa fac paralel cu windows

Nu e mai bine să întrebi la companiile respective?
Știu că providerii de internet au drivere pt toate sistemele de operare, am folosit și eu, la un moment dat.