Mx keys nu functioneaza corect

Am un MBP mid 2015 si am un Mx keys care as vrea sa o folosesc, dar nu functioneaza cum trb. eu am dezactivat de la Keyboard acea functie, dar nu functioneaza. As vrea sa il dezactivez complet adica doar cand apas pe Fn sa intre in situatia de Super keys.

Deci ai o tastatură Logitech Mx Keys, da?
Mai departe, ce vrei să faci cu ea? De ce nu merge? Cum adică „nu funcționează cum trb.”? Ce nu funcționează cum ar trebui? Expune concis și clar problema. Tastaturile Logi au și un driver Logi care nu totdeauna se comportă bine în macOS, cel puțin. L-ai instalat?

Am o tastatura Mx master de la Logi. Nu vreau sa folosesc by default sound up/down , mute etc. Ci as vrea sa folosesc F1, F2, F3 etc.

Acum e clar. Dacă în sys prefs/Keyboards nu apare vreo opține specifică tastaturii tale, ar trebui să o vadă ca tastatură distinctă bluetooth și poți face niște setări acolo, nu știu și dacă ceea ce vrei tu.
Dacă nu o vede, atunci poate driverul Logi, au așa ceva. Personal nu l-aș instala, dă tot felul de erori.
Există și o aplicație special dedicată jocului cu activarea unor funcții custom pt tastaturi, se cheamă Karabiner.

Am rezolvat… Atat de simplu Fn+ ESC
Multumesc pentru raspunsuri . Foarte prompt.

La mine este suficient fn, am tot o tastatură Logi, dar alt model.

Eu am pus aplicatia si nu mi-a făcut nici un fel de probleme.