Macbook-ul se încălzește, bateria se descarcă repede - soluții?

Asta cu Kaspersky i-am spus-o deja. Un AV e bun acolo, AVAST mi se pare suficient pe varianta free. Oricum, bateria fiind la 70% va trebui schimbată cîndva anul ăsta, cel tîrziu anul viitor.

@Bell Numărul maxim de cicluri la o baterie de laptop Apple este 1000. Bateria de la Macbook-ul tău are 952 de cicluri deci trebuie musai schimbată, că e aproape moartă.

Flash Player nu mai există oficial. Producătorul recomandă să nu mai fie folosit din motive de securitate. Toate siturile cu filme de pe net pe care le-am încercat eu funcționează fără Flash Player. Dacă nu merge cu Safari, încearcă cu Firefox. În niciun caz nu instala vreun “Flash Player” descărcat de aiurea, de pe siturile cu filme sau alte dubioșenii. Cel mai adesea e un malware.

Nici eu nu mai am și nu am probleme cu niciun site de filme, dar știu și eu la ce site-uri se uită Bell!

Doar la site-uri decente!

Uite de exp am intrat pe google si am selectat sa vizionez un film online Avatar, reusesc sā vizionez o perioadā apoi se întrerupe, iar in acest timp dacā încerc sā intru pe alte site-uri cum ar fi, facebook, youtube…nu pot face acest lucru deoarece nu mai am conexiune trebuie sā dau un restart din nou pentru a putea accesa alte utilitati, precizez cā nu folosesc Firefox deoarece nu-mi place iar în legātura cu Kaspersky, îl folosesc de 7 ani si ne-am ,împacat’’ foarte bine pina acum :slightly_smiling_face:

Deci înțeleg că-ți merge și fără Flash? Se întrerupe probabil din cauză că-ți moare conexiunea din cine știe ce motiv.

Da merge, dar se întrerupe iar inainte cind aveam flash, asta pînā în Ianuarie,nu am avut probleme iar conexiunea la internet este f bunā. Acum am intrat cu Safari si vreau sā probez daca se întrerupe…pîna acum vad cā nu s-a întîmplat acest lucru, fapt care mā bucurā.

Indiferent care o fi cauza, Flash sigur nu este soluția.

Iar pentru cei care care subestimeazā antivirusul Kaspersky, punîndule pe altele în fatā pot sā-mi dau o pārere…este cel mai bun antivirus îl folosesc la telefon, tabletā si laptop si este super cool.

Cu Safari nu se întrerupe, asta e de bine.

Nu-l subestimăm, dar nici nu sărim în sus de bucurie. Dar dacă îți place, rău nu e.
Cât despre Adobe flash, eu cred că nu mai ai nevoie de el, a fost gradual abandonat de mai toți.

Păi cu ce browser se întrerupea? Safari este navigatorul de referință în macOS. Așa cum spune și Tudor, Adobe flash trebuie abandonat, nu cred că-l mai folosește cineva și, dacă da, oricum îl va abandona și acela.