Iphone 7 Cască

Bună seara,
am un iphone 7 pe care doresc să i-l dau mamei, dar am o problemă. Se aude încet, am fost cu el la o consignatie, mi-au dat cu un spray la difuzor - cască, cea unde pui urechea si s-a rezolvat. A trecut cam un an de atunci si acum au reapărut problemele, se aude încet.
Nu pot pleca în oraș să merg cu telefonul , în schimb aș vrea să știu dacă știti cum se numește acel spray sau o altă soluție de curățat . Am citit tot felul de lucruri pe net : aer comprimat, pe bază de alcool, etc.
Îmi puteti să imi recomandati ceva ? Măcar provizoriu până voi ajunge cu telefonul la un service. Mulțumesc mult !

Ai fost cu el la consignație? La care? Vreau să mă duc și eu.

Am fost cu el la o consignatie unde mi l-au curățat. Se ocupă și cu așa ceva, ce este așa greu de crezut ?

Nu e greu, am întrebat care e consignația aia. Altfel, am dubii că un difuzor care merge prost se repară cu un spray, dar asta este altă poveste.

Crede - mă , a avut doar praf, scame, lucruri de genul. La câte iphone-uri am pățit treaba asta cu încarcatul, intra mizerie în portul de incarcare, luam un ac, curatam și mergea ca nou.