Iphone 4S probleme cu incarcarea

Salut, pentru inceput vreau sa spun ca am cumparat telefonul acum 2 luni, totul era perfect, se incarca nimic, apoi acum cateva zile l-am scapat si nu a mai mers butonul de home de la el, asa ca l-am dus la un gsm, ce-i de acolo mi-au spus ca nu e problema butonul, ci de la mufa de incarcare care nu face conexiune cum trebuie, asa ca au schimbat-o, azi mi-a venit telefonul, merge perfect, dar daca il bag la incarcat, nu vrea sa se incarce, mi s-a spu sa dau un reset la setari, asa ca am facut-o dar nu a ajutat cu nimic. Am incercat sa il pun la incarcat si oprit si vad ca nimic pana acum…
Aveti idee care poate sa fie problema?

Păi problema ar fi să te duci înapoi cu el la flăcăii ăia. Nu spun că ei ar fi de vină, de vină a fost căzătura, impactul i-a fost fatal, putea să nu mai meargă deloc. Presupun că ai un soi de garanție.

Nu, n-am… a verificat si nu era butonul de vina, defapt era de la mufa de incarcare care nu mai facea legatura, asa ca au schimbat-o si acum nu mai incarca…

Păi asta, au schimbat-o prost sau au fixat-o prost sau mai e și altceva. Cînd cade jos, jucăria aia se rupe pe dinăuntru și pe dinafară. Nici ei nu pot face minuni, dacă impactul a fost sever.

Acum din cate vad, nu se aude nici microfonul, se aude ceva gen cum ai zgaria tabla cu creta, am zis sa incerc sa-i dau un reset la setarile din fabrica si poate o sa mearga…

Mă încoiesc, dar nu ai ce pierde. S-au bulit mai multe la cădere, nu știu dacă mai merită reparat, întreabă-o pe flăcăul care ți l-a făcut prima oară.

Am sunat azi, si a spus ca daca e acolo baiatu care se ocupa de telefoanele din categoria IOS o sa il faca, sa ii duc piesele vechi si o sa vada care e problema, probabil s-a miscat ceva in el…
Multumesc pentru ajutor.

Nu ai altă șansă decît să dai peste cineva priceput și la preț bun.