Ipad 2 nu pot instala aplicatia upc go

Buna ziua,

Am un ipad 2 mostenit de la nepoata care a trecut la alceva.
Toate bune si frumoase dar nu pot instala aplicatia upc go si pe unde am fost mi s-a spus ca tableta este veche si ca atare sa renunt.
Ma poate ajuta cineva instalarea aceste aplicatii?

Multumesc!

Dacă aplicația nu e compatibilă cu versiunea de iOS pe care o ai instalată pe iPad, atunci nu ai ce face (presupun că ai făcut toate update-urile de sistem disponibile). Bănuiesc că de aia nu o poți instala, nu? Ce eroare îți dă atunci când încerci să o descarci?

Aplicatia nu poate fi descarcata din App store.Am ios 9

E vorba despre aplicația asta? Ar trebui să meargă în iOS 9.

Asta întreabă și Tudor, ce mesaj apare cînd vrei să o descarci? Ce înseamnă „nu poate fi descărcată”? Ce înseamnă „pe unde am fost mi s-a spus ca tableta este veche si ca atare sa renunt.”? Adică unde ai fost? Dacă nu dai detalii cît mai precise mă îndoiesc că te poate ajuta cineva. Dacă te referi la asta, atunci nu văd de ce nu ar merge, cere iOS 8, iar tu ai 9.

Aplicatia este hbo go

Ai spus „nu pot instala aplicatia upc go” și nu ai răspuns la nicio întrebare dintre cele puse.

Ah, deci e HBO GO, nu UPC Go…
Aplicația aia de la HBO merge cam prost. Pe un iPad 4 crăpa tot timpul. Nu m-aș mira să-i fi pus ăia o restricție la instalarea pe modelele mai vechi de iPad.

Da despre hbo go vorbim .

Astept solutii.

Dacă ne dai și detaliile cerute poate om găsi și soluții, altfel nu cred.

1)In aplicatia HBO GO exista un dreptunghi in interiorul lui este inscriptia :OBTINETI aceasta inserare nu este activa pentru mine.
2)Am fost la firma Goldnet Service care mi-a spus ca tableta este veche si ca atare sa renunt.
Alte detalii nu am .

Păi e clar, aplicația nu poate fi descărcată. Config are spune că poate, dacă apare acel dreptunghi inactiv înseamnă că nu ai contul în regulă sau pot fi alte motive. Nu ar fi mai bine să întrebi la sursă de ce nu poți descărca? Posibil să fie din cauza unui model mai vechi de iPad, deși sistemul de operare ar fi OK. Înțeleg că sînteți abonat UPC ca și mine, pe ai i-ați întrebat?

Da si mi s-a spus ca trebuie instalata o aplicatie cu numele de Silverlight
pe care la fel nu o pot instala si cam acesta a fost raspunsul celor de la
upc.
Se pare ca ma voi rezum la a citi ziare si stiri etc.
Pe 24.05.2017 16:24, “Cattus Thraex” noreply@macforum.ro a scris:

@Alexandru ai cumva ceva restricții setate pe iPad? Configurări > General > Restricții.

Tudore, există Silverlight pt iOS?

Nu, n-are nicio legătură cu Silverlight. Ăia de la suportul tehnic habar n-au de nimic.

Confirm ca se poate instala pe un iPad 3 - iOS - 9.3.3

Si cum procedez intrucat pana in prezent nu am reusit, am ipad 2 si ios 9
Pe 24.05.2017 21:00, “Radu Lodina” noreply@macforum.ro a scris:

Nu i-ai răspuns lui Tudor la întrebare. Ai făcut o resetare de la zero a iPad-ului?