IOS 9 pe ipad air 2

Salut.As cam vrea sa-mi cumpar un ipad air 2 pentru ca este frumos ,dar mai ales puternic si mult mai portabil decat un macbook . Dupa cum pare ios 8 e super pe el. Intrebarea vine acum: ios 9 ruleaza ok pe acest ipad? Are lag? Ceea ce ma atrage la acest nou ios sunt gesturile de multitasking.

Lumea zice că merge bine. La urma-urmei iPad Air 2 e cel mai puternic device cu iOS al momentului. Ar fi și culmea să nu meargă bine.

Eu am iPad Air si iOS 9 merge destul de bine, nu am problème. Deci daca vrei sa-ti cumperi ia-l pentru ca va fi una dintre cele mai bune decizii ale tale, dar numai daca esti 100% sigur ca ai nevoie de el.

Nu stiu ce sa zic legat de performanta. Mi-am cumparat acum 2 zile prima tableta apple, un air 2 64gb 4g si l-am updatat imediat la ios 9.1. Mie nu mi se pare a fi atat de performanta pe cat o lauda toti, adica, ma rog, ma asteptam sa fie “perfecta” la pretul pe care l-am platit. De exemplu in Safari cu 4 taburi deschise si inca vreo 5 aplicatii in fundal imi sacadeaza destul de vizibil la ‘scroll’. De asemenea uneori animatiile parca au ‘dropped frames’. Ca si performanta si optimizare nu mi se pare a fi cu nimic deasupra lui sony xperia z2 tablet care e la jumatate de pret si care momentan ramane tableta mea principala. Sper ca totusi versiunea 9.2 sa remedieze toate deficientele astea.

Cam asa e, 9 si mie pe tableta mai sacadeaza. 7 si 8 erau cele mai bune parerea mea. Da, pot sa ‘‘impart’’ ecranul in doua si sa fac doua lucruri diferite dar nu ma ajuta cu nimic asta.

Vad ca bateria ma tine ceva mai mult, si asta tind sa cred ca e cel mai mare plus pana acum.

Am facut un update la iOS 9.2 beta 2 si intr-adevar situatia s-a mai imbunatatit. Stie cineva cum pot sa fac update la iOS 9.2 final cand se va lansa? Mentionez ca nu mi-am facut un backup la ipad inainte de update.

O să-ți apară update-ul la momentul potrivit.