IOS 14.3 - transmitere pdf pe whatsapp

Buna seara. Am un iphone 11 pro max cu ios 14.3. De la un timp - cam de o luna, documentele in format pdf pe care le primesc pe email, nu le pot trimite mai departe pe whatsapp. Aveti idee care ar fi problema?
Mentionez ca aceasta problema nu este pe in cazul unor modele mai vechi de iphone, cu sistem de operare mai vechi.
Multumesc!

Dacă nu dai detalii este greu de spus de ce nu mai poți.

Ce detalii ar trebui?

Păi cum făceai acum o lună și mergea și cum faci acum și nu merge. Trebuie să descrii minimal pașii atunci și acum.

Deschideam pdf-ul, apasam iconita ptr trimitere ( un patrat cu o sageata. Dupa ce apasam, imi arata cum pot trimite pdf-ul: prin mesaj, email, Facebook messenger, etc, inclusiv whatsapp. Acum procedez la fel, dar whatsapp nu mai apare,

Mie-mi apare Whatsapp pe rândul ăla cu iconițe, trebuie să tragi cu degetul spre stânga ca să le vezi pe toate.

image

Am dat si spre stanga si spre dreapta si rezultatul e acelasi: nu apare iconita de whatsapp

Poate ar trebui șters și reinstalat whatsapp? Ești absolut sigur că nu apare? Înainte de asta, poate un restart al jucăriei ar fi primul pas, rezolvă multe lucruri așa ceva.

Foarte. Voi incerca din nou.
Multumesc pentru idei!

Am rezolvat problema. Am inchis si redeschis telefonul. Sper sa nu fie doar temporar problema rezolvata.

Reține: un restart la vremea lui face câte zece gagici mișto.