Instalare driver mac OS 11.4

Hm… Am înțeles, deci sistemul pică în asemenea hal încât uită parola de admin?
Bun, ai repus sistemul, după asta a mers driverul? Care este explicația? De ce prima oară nu a mers și a doua oară a mers? Merge numai pe sistem curat, recent instalat?

Da, se pare ca se corupe un fișier care conține datele conturilor cu drept de admin, de aici problemele extrem de ciudate. După reinstalare am modificat în mod recovery setările de securitate, downgrade după cum spune Apple și apoi am putut instala driverul fără alte probleme. Acolo am observat eu prima data problema, nu puteam modifica acea setare pentru ca sistemul nu găsea nici un admin. Apoi a apărut și celelalte probleme cu contul meu de admin, imposibilitatea de a crea alți useri și nerecunoastrea parolei de admin în anumite situații.
Probleme au avut alții și la instalari noi prin MDM, pentru cine nu știe la ce mă refer, la companiile cu un număr mare de calculatoare se fac instalari personalizate în mod automat, în care se aplica politici de domeniu, se pun certificate, se instalează unele softuri, etc.

Nu este ceva care afectează toți utilizatorii, probabil ca doar undeva pe la 5% sau mai puțin sunt afectați

Hm… 5% e, totuși, mult.