iCloud Photos pe Apple TV

Până acum nu am înțeles cum pot să-mi văd pozele din iCloud pe un TV de generație veche. Am Photostream, dar eu vreau să văd albume. Citeam pe undeva că trebuie să fac chestia asta din iTunes, dar refuz. Pur și simplu. E complet aiurea, pentru că nu am librăria iTunes pe Mac, ci pe un disc extern. Am găsit o variantă, prin care sharuiesc albumele, dar e mai comod să înfig stickul în TV și să-l las pe el să-l afișeze, decât să mă complic prin TV. Nu știu ce a fost în imaginația celor de la Apple când au gândit chestia asta…

Nu merge nici pe noul Apple TV. Poți vedea doar photostream și shared photos, la fel ca pe alea vechi.

That’s just stupid. Ideea pentru care oamenii au TV e pentru a folosi ecositemul Apple. A vedea pozele pe un TV este o facilitate simplă și esențială, pe care ecosistemul Apple nu o poate satisface. Incredibil.

Cred că e vorba despre intimitate: atâta timp cât accesul la Apple TV este nerestricționat cu parolă, oricine s-ar nimeri în casă la tine ar putea să-ți vadă toate pozele pe TV.

Păi… asta e și ideea… :frowning:

Alea porcoase nu le țin în iCLoud, nu?

De ce nu? :boom: :smiley: :bomb: :boom:

1 Like

Also, clipurile de pe YouTube din Safari nu vor să ruleze pe Apple TV… Click pe AirPlay, nimic.