Eveniment Apple pe 9 martie, dedicat lansării Apple Watch

Cînd a fost dublată în chineză? La mine, la evenimentul de lansare a Yosemite, n-a fost nicio dublură. Doar transmisiune proastă, se întrerupea la cîteva minute, probabil din cauza supraîncărcării.

Septembrie anul trecut.

Am înțeles. Pe ăla nu l-am văzut, recunosc.

Sper că absența e motivată, altfel ne supărăm :wink:

Retroactiv? Dacă mă uit diseară, deși cel mai probabil va fi dedicat ceasului, pentru care n-am o nerăbdare arzîndă, ne împăcăm? :smile:

1 Like

Hai și pe IRC, acolo discutăm știrile la cald.

Un Apple Watch hater.

Pare mai mult un Jony Ive hater. Dar îi dau oarecum dreptate haterului, sunt departe vremurile în care Apple avea un portofoliu restrâns de produse, pe de altă parte Ive a avut o grămadă de idei bune în ce privește designul și e și… amuzant în clipurile noilor produse (momentul meu favorit din fiecare lansare).

Hai să încercăm diseară un chat live aici în topicul ăsta. Discourse actualizează în timp real mesajele dacă ții deschisă fereastra cu topicul.

Damn, fix acum când îl convinsesem pe @Adrian_Manea să ni se alăture pe IRC…

Va fi interesant un eveniment live pe forum. Am mai întâlnit comunități care practică așa ceva și merge treaba, chiar dacă la ei refreshul nu era automat, ca aici.

Apple Store is DOWN!

Hai să dezbatem pe IRC și să postăm periodic capturile de ecran aici! :smiley:

Cum se face că imaginea atașata postului e modifică? E un gif animat sau e altă șmecherie?

GIF animat.

Lipsește limba română din GIF-ul ăla. Fiindcă n-avem nici măcar un Apple Store Online.

Aplicații pentru Watch.

:laughing:

Eddy Cue @cue
I set my clock back an hour. Where is everybody? #AppleLive

OK, am prins un loc bunicel de data asta :smile:

Mai e cineva pe aici?