Eliminare spyware

Bună ziua,

Este vreun atelier de reparații care se pricepe la eliminarea programelor spyware de pe iPhone?

Mulțumesc mult

Nu cred că au șurubelnițe potrivite.

1 Like

Nu inteleg ce ar putea sa-i faca la un service… mai mult decat ai putea tu acasa. Ma gandesc ca un restore cu “set up as a new iphone” ar trebui sa rezolve orice problema de tip sw(inclusiv spyware,malware etc.) Dar mi-e greu sa cred ca ai spyware pe iOS, cum anume se manifesta/cum ti-ai dat seama ca ar fi “infectat”?

Vad ca lumea se ofenseaza foarte usor. La asa intrebare, asa raspuns. Cred ca raspunsul lui Cattus a fost prea elegant.
Sa revenim la subiect:

  1. Citizen Lab. Ii poti contacta.
  2. Asa cum spunea si kvlq, ar trebui sa faci ceva gen “reset to factory settings” (e un termen general).
  3. Faci restore cu un backup curat. Altfel, ajungi in situatia initiala.
  4. Daca nu ai backup, inainteaza o cerere catre SRI.
  5. Daca cele de mai sus nu iti sint de folos, foloseste un ciocan mare.

Mille grazie, domnilor!

Apreciez răspunsurile dvs.
Nu cred că răspunsul de la Cattus_Thraex trebuia cenzurat.

Acesta să fie Citizen Lab? App Privacy and Controls Archives - The Citizen Lab

Mulțumesc mult!

Cică e unu’ pe aici, mi-a spus adminul, care mă pîndește după colț la fiecare mișcare și, zbang, trage o amendă, cică nu știu să scriu, să recomand, mă rog… d-astea de forum.
@ Nu lumea se ofensează, e unu’ singur, dar nociv de activ. Unii așa se simt bine, au un confort interior al răutății programate.

Are și ăla lipsă de ocupație.
Eu vă țin minte de pe vechiul forum (ceva *ur sau cum îi zicea) și știu că ați avut mereu o contribuție lăudabilă.

Mă bucur că ai simțul umorului, nu te-ai supărat de la niște șurubelnițe.

D-apoi mai trebe glumit. Altfel, devine totul gri.

… Se pare ca nu mai intelegem cand e vorba de ceva “umoristic” (vezi postul lui Cattus), ca nu se aude in background corul de rasete al asistentei care sa ne indice subliminal “razi si tu, mai, ca e de ras”…
Bravos natiune, progresam. Sau, ca sa citez din cineva: “CHIAR ASA!”

Umorul și ironia nu presupun un „cor de râsete”, este suficient un zâmbet. De altfel, se spune că singura mare diferență dintre om și animal este că celui din urmă îi lipsește simțul umorului. În cazul de față, cel căruia i-a fost înmânată șurubelnița a reacționat cât se poate de normal, crispat ești tu și nu pricep cauza. În general, oamenii nu se crispează la umor și la ironie.
DAr care era, de fapt, sensul comentariului? Că trebuie să-mi pun costum și cravată când scriu aici?

Aveți câțiva care vă vânează aici. : ))

Imaginați-vă ce satisfăcuți ar fi dacă ar avea instalat pe iPhone-ul dvs. mspy, de exemplu.

Ceva de genu s-ar părea că am io pe telefon.

Tot folosesc mizeria asta de Certo AntiSpy, da’ nu știu dacă știe să facă ceva, chit că am dat o mână și un picior pentru ea.

Orice ajutor e binevenit.
Grazie!

Nu-mi pierd timpul cu asemenea nulități. Sunt indivizi complexați care cred că sunt fericiți în acest fel.

1 Like

Aveți idee de ce mi-o apărut asta pe whatsapp?

imagine

Mie îmi pare eroare de program, posibil un silent update failure. Șterge Whatsapp și apoi reinstalează-l. Mai face la fel?