Cumpar MacBookPro 2012 mid non retina

Păi tocmai, linkul te duce la ceva care ar trebui să ruleze fără sistem „din prima”. Acuma, sincer, nu știu dacă va rula dacă are numai Windows pe el, dar cred că da. Oricum, dacă vrei să ruleze macOS, va dura să-l instalezi, nu? Soluția dată poate fi folosită „din prima” (teoretic), dacă flăcăul nu a bulit sistemul de boot.
Având în vedere că te-ai pus pe bibilit jucăria, ce te costă să încerci testul de la bun început?
P.S. Acuma, sincer: ce așteptări ai de la un MBP 2010? Să ruleze ca unul cu M3 la bord? Sau măcar ca unul din 2018 cu Intel?

Multumesc pentru toate cele. Nu din cauza asteptarilor as vrea sa-l testez ci din cauza eventualelor defectiuni/slabiciuni pe HW.

OK, deci folosește AHT (Apple Hardware Test).

Să ne spui ce ai făcut. Sunt curios dacă AHT a funcționat, nu am mai rulat de ani buni acest utilitar.

Functioneaza foarte bine AHT, l-am rulat eu anul trecut cand am vandut un MBP 2015, ca sa-i arat celui ce l-a cumparat, ca nu are probleme.

Așteptam relatări de la BDA despre cum a fost, dar văd că nu se grăbește să ne spună.

Buna!

Am avut program intens in week-end. Schimbul s-a facut joi seara la Tg. Mures, in drum spre Harghita, dar s-a si refacut duminica seara tot la Tg. Mures, in drum spre Cluj, deoarece partile n-au fost multumiti de ce au primit. La randul meu nu am apucat sa rulez AHT, deoarece m-am lamurit si fara test ca nu e ceea ce as fi vrut.

Mai cauți, pe olx apar periodic jucării din astea.

De ex. asta e chiar fix cum am eu: Macbook Pro Mid 2012 15 inch I7, 256, 16G Timisoara • OLX.ro
Din pacate are sticla ecranului fisurata.

Mai e unul exact ca al meu, dar “fara baterie”, sau fara sa recunoasca bateria. Proprietarul nu stie, ca nu l-a desfacut, ca nu se pricepe.

Vanzatorul nu-i sigur de AppleID si iCloud. Cum as putea exclude pista alunecoasa?

Adică să știi dacă nu e priponit de alea fără să-l atingi? Păi cred că numai actualul proprietar te poate ajuta. Numărul de serie va arăta că a ieșit din garanție, dar nu și detaliile confidențiale.
Dacă bateria este cea cu care a venit, sigur că e moartă.

Salutare. Am eu la vanzare.

Acest subiect a fost închis automat după 28 de zile. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.