Cumpar Macbook Pro 17 inch 2010 i7 in special cel de 2.8 ghz

Sunt interesat sa achizitionez un Macbook Pro 17 2010 preferabil si in special modelul Dual Core i7 la 2.8 ghz, insa e ok si cel de i7 2.66 ghz.
Ca cerinte sa fie aspect si functionare excelenta ca nou, ( bineinteles nou nu mai exista ) dar sa nu aiba lovituri, taieturi, margini zgariate, display cu pete si sa nu aiba defectul cu GPU si altele asemanatoare.

Daca este cineva care detine asa ceva si vrea sa il vanda, vecinul, prietenul sau… poate lasa un mesaj aici cu oferte
Multumesc,

Ia uite:

multumesc, am vazut dar cele din 2011 ma feresc, din ce am vazut au un risc mai mare sa cada placa video, cel din 2009 Core 2 Duo… mh… nici macar High Sierra nu se poate instala.
O sa mai astept, vreau sa cumpar unul din 2010 in stare foarte buna excelenta daca mai exista, de fapt cred ca exista.
La primul anunt are lovituri, zgarieturi si este varianta i5…

Oferte mult mai mari ai pe site-urile străine.

Ceea ce vrei tu, „stare foarte bună” pt un MBP din 2010-2011 este o ocazie rară ori imposibilă. Oferte mai multe ai pe site-urile străine, mai ales din SUA, unii trimit și în UE. Acolo ai șanse mult mai mari, deoarece și piața este mult mai mare. În 2010, se vindeau f. puține mac-uri în RO.

Am avut modelul cu i5 din 2010, cred ca la aspect era de nota 9,5 fara exagerare si functionare 10, modelul cu i5 se incingea totusi tare, schimbasem pasta MX4, dar practic in idle dupa 15 minute deja era mult prea incins, cu toate acestea functiona excelent si pe termen lung.
Am zis ca imi voi lua la fel insa modelul i7 2.8 sau 2.66 dar macar sa aiba aspect foarte ingrijit.
Se mai gasesc, insa depinde pe unde stau ascunse sau ramase prin dulapuri :))

Posibil, dar în magazinele s.h. din Occident, mai ales din SUA, ai șanse mult mai mari să găsești ceea ce dorești.

Acest subiect a fost închis automat după 28 de zile. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.