Cumpar iMac g3 orice culoare

cumpar iMac g3 (sa vina cu toate acareturile, tastatura, mouse) sa arate bine si sa functioneze la fel. Pe o scala de la 0-10, 10 pentru functionabilitate si design 10

Cred că ai avea șanse mai mari să găsești în magazinele din SUA ori din Germania ori din Franța, țări unde macurile, la ora aia, erau numeroase și unde multe, probabil, încă sunt funcționale. Ia uite ce ți-am găsit pe ebay:
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2334524.m570.l1313&_nkw=Imac+G3&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&gclid=EAIaIQobChMI5aeskbDj7AIVz-3tCh0v2w7nEAEYASAAEgIzwfD_BwE&geo_id=167&MT_ID=b&crlp=420416318531&keyword=&mkrid=711-153320-877673-6&targeted=dsa-391434713429&adpos=&mkevt=1&googleloc=21246&_odkw=Imac+G3+New&mktype=dsa&device=c&mkcid=2&siteid=1&source_name=google&groupid=97894729844&campaignid=9475911253

Multumesc mult pentru link si pentru tot ce ai facut pentru mine. M-am uitat pe ebay si sunt o gramada dar momentan nu am bani. Cand o sa am o sa apelez la tine poate ma ajuti sa achizitionez unul, fac cinste, si am o intrebare, pot folosi wi-fi pe el. Vreau sa-l folosesc ca sa citesc mail-lul si pe youtube sa ascult muzica si ceva grafica. Si iti multumesc inca o data pentru ajutor. Pe mine ma cheama Andrei iti las si nr.de tel al meu 0723 168 305 si sunt din Bucuresti. Iti las nr de tel pentru ca urasc sa scriu mesaje

Cu acea generație nu vei putea folosi efectiv mai nimic de pe net ori viziona filme, deoarece codificările nu mai sunt optimizate pt așa ceva. Vei putea intra pe net, da, dacă are placa wi-fi, posibil să mai poți accesa anumite site-uri ori să citești e-mail. Nu mai știu ce ai mai putea face cu un iMac G3, presupun că îți place cum arată și l-ai lua pt decor, mai degrabă, nu pentru a-l utiliza la modul real. Cu generațiile mai noi PPC, G4 și, mai ales, G5 da, le mai poți folosi. La o editură cu care colaborez au un PowerMac G5 care rulează frumos QuarkXpress.

Care e țelul? Un mac din seria G3 nu mai poate fi folosit în mod curent la mai nimic, doar să vizualizezi poze și, eventual, să asculți muzică. Pe net poți intra, dar nu vei putea accesa mai nimic, vei avea tot timpul erori. Dacă vrei ceva simpatic în sufragerie să întrebe amicii și fetele „wow, ce e asta?”, da… pt asta e OK, eu așa credeam când am citit anunțul.

Salut, scz. ca nu ti-am raspuns pana acuma. Ce sa zic m-am cam tuflit dupa ce mi-ai scris eu vroiam sa inbin placutul cu utilul. Am citit ca se poate instala pe el CS 4 tu ce crezi sau freehand, daca nu se poate o s-al iau pentru scris si muzica. Credema ca sunt indragostit de design-ul lui !!!

PĂi de design da, cine nu ar fi îndrăgostit, de aia am și descris scena cu amicii care vin la tine și spun „wow”. Ca aplicații, nu ai ce folosi, doar aplicații din generația aia, eventual un procesor de text, astea da, nu cer resurse mari. Încă utilizabilă este generația G4 (tocmai mi-am testat un PowerBook G4 din 2004 și merge excelent cu un scanner nou Epson V370, deoarece băieții au un driver care merge de la 10.5 (inclusiv pt PowerPC) pînă la ultimul sistem! Meserie.

Acest subiect a fost închis automat după 28 de zile. Nu mai sunt permise răspunsuri noi.