Cont Google

Nu stie cineva cum ii pot contacta pe Google Romania email sau telefonic ca vreau sa imi recuperez contul ca de cateva saptamani nu imi mai pot folosi contul meu google ca imi spune confirma identitatea si cand cer sa imi vina codul acela prin sms imi spune ca a fost folosit de multe ori pentru verificare. Eu am acest cont de mai bine de 10 de ani de zile si il folosesc pe mai multe telefoane, laptop, tableta si nu am mai patit asa ceva. Pacat ca nu am fost inspirat sa am variante de rezerva cum ar fi Google Autentificator sau coduri de rezerva din 8 cifre. Va rog dati-mi ceva idee cum sa rezolv aceasta problema

P.S. Ignoră textul în olandeză, dacă faci clic va fi în română.


V-am incarcat poze cu contul meu Google care imi cere confirmarea contului, dar macar daca imi cerea o poza cu mine sau cu cartea mea de identitate daca nu merge cu numarul meu de telefon care il folosesc de mai bine de 10 ani de zile.

Îmi apare și mie la Google chestia asta. Nu ai ce face, trebuie să insiști, de ex. alegând alt nr de telefon. Nu mai pune nr tău de telefon aici, sunt ochi și ochi, șterge-l, e mai sănătos.