Chat topic vol. 2

Mie mi se pare o măsură de protecție în așa fel ca utilizatorul să nu încurce borcanele cu baza de date. Nu aș considera asta o eroare de proiectare.

H. Moser & Cie, o firmă elvețiană de ceasuri, a lansat varianta mecanică a Apple Watch, cu o reclamă pe măsură și cu un preț… de doar 25 000 €:

1 Like

să-l tot ia Becali și alții ca el, trebuie produse și pt asemenea oameni.

Reclama e frumoasa si pare facuta de Apple iar ironiile din ea o fac si mai faina.

Dacă mai apărea și-un tip care să aducă a Johnatan Ive era aproape ca cea de la Ikea, The power of a bookbook :smiley:

Butonul Turbo se întoarce.

Asta-i o tastatură Logitech? :smiley:

Nope, e un laptop pentru gameri.

Uite-l și pe bunică-su lui Turbo ăla nou :smile:

1 Like

N-am știut niciodată dacă se simțea ceva când apăsai butonul ăla. Ori era doar un simplu display care transforma 33 în 66. Bine, pe vremea aia erau importante doar jocurile :smiley:

Microsoft Selfie - pentru selfie-ul perfect! Știu că pare o glumă, dar nu e.

1 Like

Constat că nu mi se mai permite să calibrez display-ul MacBook-ului, după ochi, nu cu o unealtă. Aleg profilul, dau Calibrate, îmi dă să aleg White Point și gata, mă duce la final. Așa e și la voi?

Ține Alt apăsat atunci când dai clic pe butonul Calibrate. Vei vedea apoi în fereastra de calibrare opțiunea Expert mode.

1 Like

Acum 15 ani Steve Jobs lansa iTunes spunand “We’re late to this party and we’re about to do a leapfrog.”

Prima și, poate, a doua generație de iTunes au fost colosale, după aia au început să-i tot adauge funcții, îngrămădind acolo și sync cu iPod, după aia cu iPhone, după aia cu iPad… Eu nu o mai folosesc, mi se pare foarte obositoare și încărcată, mai ales că sync adrese și calendar se face de ceva ani wi-fi. A devenit un fel de Word for OS X audio files, o aplicație extrem de încărcată și, ca atare, foarte obositoare și nepractică.

David Bowie, un omagiu artistic creat de Helen Green.

1 Like

Mi s-a prăjit Magic Charger-ul. Mai precis, acumulatorul de la el.

Pur și simplu, era în priză, se încărca normal și m-am trezit cu LED-ul roșu la încărcător și cu acumulatorul așa.

Nu mi-e clar dacă mouse-ul a pățit ceva, încarc acum niște baterii și le bag. Sper să meargă fără clăpița care acoperea bateriile, că n-o mai am pe aici.

Știft, cum ar zice fi-mio.

iOS 9.3 e în teste acum. Iată un mic preview de la Apple.

A apărut vreun update la forum? Văd că smillieul care zâmbește o face și retras, celălalt parcă prea rânjea :slight_smile: