Căști Bluetooth pt iPhone

Nu suport căștile in-ear, aș dori să iau ceva peste ureche, compatibile cu iPhone bt 4.2, să aibă și microfon. Am unele mai vechi cu bt 2, dar nu le mai pot face pair cu telefonul. Nu vreau ceva foarte scump, 250 lei +/- 50 lei. Așa ceva este OK?

Modelul ăla de Sony pare că nu are microfon. Văd că au review-uri de toate felurile: și bune, și rele.

Tudore, nici eu nu-l văd, dar cică are, că așa am setat filtrele. Dacă dai pagina mai jos, vei vedea că ar avea microfon. Cred că voi opta pt varianta de a mă duce la un magazin dintr-un mall și să testez pe loc din ce oferă acolo.

Uite-le și p-astea, același preț, nici ele nu arată un microfon vizibil, dar cică au.
Din poza de mai jos rezultă că au cumva microfon, că altfel nu văd rostul butonului semnalat. Probabil că preiau sunetul din vibrațiile maxilarului/osului…

Mi-au răspuns, jucăria se poate conecta la iPhone și are și microfon.

Ce zici de astea? Deja mi-am comandat. Mi s-au părut bune review-urile.

Da, ar fi OK, doar să le aibă pe stoc, ăia de la cel.ro mi-au spus că nu le mai au.

Altex, se pare că le au. Acum am comandat.

Ți-am dat ideea, ha? Cred că fac și eu gestul… Prețul ar fi excelent pt așa ceva, nu am nevoie de chestii scumpe.

După ce am comandat, am văzut un model și mai ieftin

DA… ăștia de la Altex sunt niște șmecheri, am comandat acum vreo 2 ani un ventilator care a ajuns la mine după… 3 luni, se terminase deja vara. Să văd dacă acuma chiar îl au pe stoc.

Le-am comandat cu numerar la livrare, nu prea fac asta, dar m-am învățat cum e cu Altex ăsta, să vedem.
P.S. Mulțam de pont, prețul ar fi într-adevăr f. bun, dacă îmi și livrează jucăria, fac cinste.

Fiecare cu boala lui. Eu nu am avut probleme cu Altex, în schimb am avut cu Emag, când mi-a livrat produsul după o lună.

Da, dar emag este un talcioc precum amazon, nu vând numai ei ci și x alte firme prin ei. Nu că le iau apărarea. Posibil să fi fost o experiență izolată cu Altex, să vedem.

Cică pleacă mâine spre mine! Poate îmi schimb părerea despre Altex.

Mie deja mi-a dat curierul SMS că vine pachetul. Eu nu am ce să zi de rău.

Cică și la mine ar veni azi… n-o fi azi, o fi mâine.

E mâine…

La mine au venit deja. Până acum nu le-am găsit cusur. M-am obișnuit și cu poziția butoanelor.

A ajuns și la mine, adică la școala soției, spre seară le testez, abia aștept.