Articolele Apple Support

Vouă vă merg articolele de pe support.apple.com?

Azi-ieri-alaltăieri am observat că majoritatea celor pe care am încercat să le accesez deschid o pagină albă. Și sînt despre subiecte destul de actuale, nu e ca și cum am căutat ceva despre Tiger și l-au șters, că e prea vechi.

Iată cîteva exemple, dacă vreți să le accesați:
Despre Screen Sharing în Yosemite - ăsta doar ce l-am încercat.

Link 2 - de ieri, nu mai știu despre ce era, ceva legat de Logic sau MainStage cred.

Link 3 & Link 4 - tot de ieri sau alaltăieri, nu mai știu despre ce sînt, îmi apare (no title) în istorie.

Dacă vă merg, îmi ziceți și mie care ar putea fi problema la mine? Am încercat de pe diverse rețele WiFi, cu diverse browsere, am dat restart, nimic.

Mulțumesc.

Rezolvat, iertare, iar m-am grăbit să întreb. Se poate șterge, dacă vreți.

Soluție, tot pe Apple Support :slight_smile: .

Totuși, trebuie să menționez că eu am doar 3 extensii instalate: ClickToFlash, AdBlock și Evernote. Mi se par esențiale toate 3 și mai sînt și actualizate, deci chiar nu înțeleg de ce ar da conflict. În fine, asta e…

Îți dau o altă soluție care merge sigur (periodic am și eu problema asta): șterge cookie-urile puse de apple.com. Apoi restart Safari.

Cred că poți lăsa în pace extensiile, nu ele sunt buba.

Mulțumesc, am să probez. Vreau să las în pace extensiile, mi se par esențiale, sincer.