2 perechi de casti BT pe MacMini

Buna.
As vrea sa achizitionez un MacMini si as vrea sa stiu daca se pot cupla pe Bluetooth 2 perechi de casti.
Adica sa putem sa ne uitam la un film si eu si altcineva, fiecare cu castile lui, ca un fel de Silent Party :laughing:
Daca se poate, de la ce versiune de MacMini si/sau OSX se poate? Adica sa nu iau vreun model de prin 2010 la care nu merge asta si nici sa nu pot pune ultimul OSX.
Multumesc.
Edit: am gasit aici ceva: https://www.macrumors.com/how-to/output-mac-audio-two-pairs-headphones/
Articolul e de prin 2017, dar tot nu stiu cat de vechi Mac pot lua la care sa mearga chestia asta. Tine doar de versiunea de OS?

În general, se recomandă să iei un model cât mai nou pt a avea compatibilitate cu sistemele și cu aplicațiile recente și cele care sunt de anticipat. Dacă te-ai decis pt un mini, ia cel puțin modelul 2014 ca s.h. sau 2018, care este modelul actual. Va apărea curând și modelul cu procesoare Apple (de fapt, a apărut deja, dar pe circuit închis). Pe olx găsești modelul pe la 1300–1500 cu HDD și în jur de 2000 și peste cu upgrade la SSD. Ca să-l poți folosi decent, trebuie SSD inside.
Pt a face pair cu două perechi de căști, urmează sfaturile din link. Fiind produse uzuale, ia două perechi de probă și vezi cum merg.

Multumesc. Seara buna.