WWDC Apple Keynote, luni 8 iunie de la ora 20:00

O nouă aplicație: News.

Ia să vedem News, arată interesant. Parcă și MS are ceva asemănător.

Cred că cineva le-a atras atenția că trebuie să aducă mai multe femei pe scenă. Până anul trecut nu participa niciuna la keynotes.

Space news!

1 Like

News e moartea RSS-ului.

Eu am renunțat demult la RSS. A murit de câțiva ani.

Încă o poză cu News, pentru posteritate:

Antena 3 nu e aici? Să vedem și știri despre Ponta.

1 Like

US, UK, Australia?
Thanks, Apple.

Ei, Tim Bucătaru e băiat activ, ce atîtea femei! La bucătărie ele…

Noul keyboard pentru iPad. Cu posibilitatea de a muta cursorul. Bun. Târziu, dar bun.

Multitasking pe iPad:

Utilizatorii Surface zâmbesc cu condescendență.

Da, voi fi curios să văd cum merge efectiv. Felul cum lucrezi cu tastaturile astea pe iPad m-au făcut să nu agreez tabletele. Iar să iei tabletă ca să mai iei după aia o tastatură și un maus ca să ai un Air mi s-a părut ilogic și aiurea.

Asta cu picture in picture e faină.

Slăbuț multitaskingul. Tot nu reușește să aducă iPadul la nivelul unui Surface.

Lumia avea low-power mode de vreo 2 ani…

Ai Surface? Nu l-am butonat, dar mi se pare peste multe produse Apple ca idee și ca config.

N-am Surface, dar am văzut ce poate și mi-e suficient să-mi dau seama că mi-ar fi mult mai util decât un iPad.

tocmai i-am luat soției un Nokia cu butoane, mi-a spus că nu-i plac smart foanele, că vrea unul cu butoane, i-am luat un Nokia care, mărturisesc, îmi place și mie, deși nu e mare lucru. Chiar îmi pare rău că Nokia și, în general, că europenii au scăpat din mînă telefonia mobilă. Mare păcat! așa cum Germania este între marii producători auto din lume, tot așa putea Finlanda să fie în telefonia mobilă. Nici nu știți ce rău îmi pare, aproape că sînt furios…

Problema iPad-ului e că deseori când îl foloseam simțeam nevoia de mai mult. Mă loveam de imposibilitatea de a face ceva simplu și fugeam repede pe computer. E tare neplăcută chestia asta.