WWDC Apple Keynote, luni 8 iunie de la ora 20:00

Pedal to the metal!

Illustrator cu Metal? Nice!

Ce fain fac ăia jocurile!

Te pomenești că OS X devine o platformă ideală pentru jocuri.

This is the WORST OS X update ever.

MEH.
Sper doar să meargă mai bine decât Yosemite.
Altfel fac downgrade la Tiger.

1 Like

Siri devine proactiv, așa cum era pe vremuri agrafa de birou din Office. :smiley:

Adevărul e că nu știu ce mi-aș mai putea dori nou de la OS X sau iOS. Nu mai am nemulțumiri importante și nici chestii de care duc lipsă.

Deci nu avem Siri în românește.

Siri e doar cu SubTiTlez by Titrari.ro

Wait, o femeie pe scenă!!!

Eu unul mi-aș dori un sistem stabil pînă la detalii, configurabil, nu neapărat foarte sobru, dar stabil. Iar configurațiile hard să fie mai simple, mai clare, fără fente la gioale gen USB-C, să iei un MB mic, subțire și ușor și dup-aia să mai iei 3 adaptoare ca să-l poți folosi. Aiureli…
Altfel, că îl numește El Capitán sau Ché Guevara nu e relevant. Eu l-aș fi numit Castro, că tot s-au împăcat cu vecinii de la sud-est. Oricum, aluzia la împăciuirea cu lumea hispanică mi se pare evidentă.

1 Like

Bună asta cu OS X Castro :smiley:

Chiar există un loc numit Castro în California, deci nu e imposibil!!

Păcat de atâtea chestii din iOS pe care nu le vom putea folosi prea curând în România (Apple Pay, unele facilități din Siri, Wallet…).

Update-ul la Notes cred că mă face să renunț la OneNote.

Federighi se cam grăbește și cu iOS.

Nu știam, dar mi se pare pe linie. Asta cu Wallet mi se pare OK, deja am prea multe card-uri, de tot felul, inclusiv ăsta de sănătate. Dar fac cumva să le ai pe toate stocate pe telefon și în sistem, ar fi mare lucru. Îți dă cineva un card, pac pe iOS/OS X cu el. Important este să se creeze softul aferent.
Mie chestia asta cu cardul de sănătate îmi arată cum niște birocrați idioți ratează o mare și f. bună idee. Pt mine și familie e deja mult mai complicat cu cardurile astea. Mă așteptam ca, de acuma, doctorul de familie să-mi poată trimite o rețetă prin e-mail. Greșit, nici măcar nu-i mai pot spune că am nevoie, trebuie să stau și la coadă să-mi vîre cardul în cititor.

Bun, deci avem mijloace de tranport în comun în Apple Maps, Google Maps, HERE Maps. Asta e bine.

Maps nu e în stare să afișeze corect numele orașului meu nici până în ziua de astăzi. Le-am trimis feedback de vreo trei ori pe tema asta.