Tastatura are caractere ciudate :)

tastatura are caractere ciudate adica chiar daca am setat eu sa mearga in engleza , am pe trei taste desenate niste caractere parca grecesti … cum aflu ce model este !?mc mult .

Fă o poză cu tastatura, pune-o aici să ne dăm cu părerea.

Dă-ne o poză cu tastatura, dar nu are nicio importanță ce caractere sunt acolo, dacă activezi tastatura English sau Romanian sau ce vrei tu, vei putea scrie în ce limbă vrei. Este doar o chestiune de confort vizual, adică ce se vede pe ecran e altceva decît e ștanțat pe tastele alea. Și eu am un MBP care are în dreapta AE, Ø și Å, presupun că a venit din Danemarca.

pai exact asa e si la mine AE apoi o barat(teta parca ) si inca ceva … tare enervanta chestia …bine pentru mine nu e ca stiu pe de rost unde sunt tastele,tastez de obicei fara sa ma uit ,dar sotia cand il mai foloseste si vrea sa editeze un word …ma intreaba de fiecare data : ) eram curios doar ce fel de tip e tastatura …adica e qwerty sau aztery dar cred ca asta nu are legatura cu tastele alea ci cu dispozitia celor de mai sus mentionate . Mc

Posteaza o poza cu tastatura, e asa greu? daca oamenii sunt dispusi sa ajute!

Hai, dom’le, că nu e mare lucru să înveți unde sînt puse 2-3-4 caractere. Presupun, din ce spui, cå ai tasdtatura de mai jos, am pus cu roșu ce ai pus pe tasta aia, ai 3 caractere: ’ * @