iCloud Photos pe Apple TV

Până acum nu am înțeles cum pot să-mi văd pozele din iCloud pe un TV de generație veche. Am Photostream, dar eu vreau să văd albume. Citeam pe undeva că trebuie să fac chestia asta din iTunes, dar refuz. Pur și simplu. E complet aiurea, pentru că nu am librăria iTunes pe Mac, ci pe un disc extern. Am găsit o variantă, prin care sharuiesc albumele, dar e mai comod să înfig stickul în TV și să-l las pe el să-l afișeze, decât să mă complic prin TV. Nu știu ce a fost în imaginația celor de la Apple când au gândit chestia asta…

OS X 10.11 El Capitan
(Tudor Vedeanu) #2

Nu merge nici pe noul Apple TV. Poți vedea doar photostream și shared photos, la fel ca pe alea vechi.

That’s just stupid. Ideea pentru care oamenii au TV e pentru a folosi ecositemul Apple. A vedea pozele pe un TV este o facilitate simplă și esențială, pe care ecosistemul Apple nu o poate satisface. Incredibil.

(Tudor Vedeanu) #4

Cred că e vorba despre intimitate: atâta timp cât accesul la Apple TV este nerestricționat cu parolă, oricine s-ar nimeri în casă la tine ar putea să-ți vadă toate pozele pe TV.

Păi… asta e și ideea… :frowning:

Alea porcoase nu le țin în iCLoud, nu?

(Tudor Vedeanu) #6

De ce nu? :boom: :smiley: :bomb: :boom:

Also, clipurile de pe YouTube din Safari nu vor să ruleze pe Apple TV… Click pe AirPlay, nimic.