High Sierra nu se deschide

Salutare Am un MBP 2011 dupa ce il inchid (nu shut down ) inchid clapeta nu mai mi se aprinde ecranul cu luminozitatea sa pot sa vad daca pun un bec la mar-ul de pe spate asa pot sa il inchid si sa il aprind din nou si merge normal. Scuze daca nu sunt destul de clar. O zi faina

Deci să înțeleg că ecranul funcționează bine, dar după ce închizi capacul, la redeschidere nu mai funcționează deloc iluminarea ecranului? După un restart se iluminează sau nu?

da

Dă un reset PRAM, vezi dacă ajută cu ceva:

trebuia sa imi apara cv ?
am apasat cum zice acolo si tot asa face .

hehehe acuma nu mai se inchide display-ul cand il inchid dar mi se aprinde led-ul ala de sub mana dreapta.

Gata, Functioneaza bine … ieeeee.
Asta cam la cat trb sa il restartez ?
Ce faina comunitate, ma bucur ca acuma in pandemie mai sunt si oameni buni care vor sa ajute .
Multumesc frumos.

dar tot nu functioneaza cum trebuie. Pentru ca dupa ce l-am stins acuma din nou din nou nu mi se aprinde display-ul.

Posibil să aibă o problemă hardware. Bateria e bună? Cât indică coconut battery?

Mai poți încerca să resetezi SMC-ul. Dacă tot nu merge… o fi defect cablul-panglică care conectează display-ul la bază…

Merge prima oara, dar dupa daca mai fac o data nu mai merge.

da ii buna . are 90

OK, atunci trebuie să vezi de ce apare întreruperea, vezi ce spune Tudor. Dacă nu se rezolvă, trebuie dus la doctor (asta dacă nu-l poți face singur, eu nu m-aș încumeta, de ex.)

Eu am un deja vu: Salut ventilatoare maxim
Problemele la sleep țin de cum e făcut bypass-ul plăcii video. E un side-effect pe care probabil va trebui să îl tolerezi.