WWDC 2016, 13-17 iunie

Yawn

Deci când apare Știință și Tehnică în Apple News? :slight_smile:

1 Like

Deci relanseaza iTunes Radio?

iTunes Radio? Nu.

Următoarele chestii pe care mi le-aș lua sunt niște device-uri controlabile cu HomeKit.

Sper să mai lucreze la UI, parcă e făcut în Visual Basic 97.

Si noul Music arata rau.

Mie îmi place noul Music, din ce am văzut.

Holy emojify!!! :slight_smile:

iOS 10 pare un upgrade solid până acum.

Presimt că o grămadă din noutățile astea vor funcționa numai pe ultimele modele de iPhone (7 și 6s). :frowning:

iMessage o să facă furori cu efectele alea la tineret. Dacă-l bagă și pe Android, e rupere.

Acum sunt si eu on si sin cauza RDS acum urmaresc si eu conferinta. Pe scurt…ce am pierdut pana acum?

Până acum:

  • tvOS și watchOS nu mă prea interesează
  • macOS Sierra pare un upgrade relativ minor; eu în privința asta nici n-am așteptări prea mari, m-aș mulțumi doar să îmbunătățească chestii vechi precum Finder.
  • iOS 10 e un upgrade mare. Faptul că au deschis în sfârșit mai toate serviciile lor pentru developeri oferă un potențial uriaș pentru noi aplicații.
2 Likes

Mie prin colorit, la propriu și la figurat, ăsta-mi pare mai apropiat.

Una peste alta, păcat că au lăsat-o moale rău cu Mac…

iOS, în schimb, pare o versiune solidă.

Toate ca toate, da’ bara asta nouă din dreapta topic-urilor forumului e foarte faină! :smiley:

Să nu uităm și anunțurile importante pe care le-a făcut Phil Schiller săptămăna trecută, referitoare la App Store. Rezolvă o grămadă de probleme pe care le au developerii în prezent.

Hmm… apropo de aplicații și App Store, uite încă o chestie interesantă:

First party apps have begun appearing in the App Store, hinting at the strong possibility iOS users will be able to uninstall stock iOS apps. It also could potentially mean that users will be able to install and use third-party apps as default apps.

Gata, la :soccer: de-acum. Belgia - Italia cică va fi un meci tare.

Apple revine, așadar, la denumirea tradițională macOS, diferența fiind doar că nu mai e cu M, ci cu m. Acum m-am uitat pe istoria OS-ului, OS X a fost introdus în 8, deci a ținut cam 5 ani.
Dar, da, la meci.