WWDC 2016, 13-17 iunie

Se pare că Siri a anunțat WWDC 2016.

M-am gîndit că merită un topic nou, probabil va genera discuții destule, ca orice prezentare Apple.

2 Likes

Cred că va fi una dintre cele mai interesante WWDC-uri din ultimii ani. MacOS, iOS 10… sper să ne surprindă cu ceva mai multe noutăți decât de obicei.

Siri pe MacOS, I’m calling it!

The opportunity to buy tickets to this year’s conference will be offered by random selection. Register now through Friday, April 22 at 10:00 a.m. PDT for your chance to attend. We will let you know your status by Monday, April 25, 5:00 p.m. PDT.*

Asta dacă aveți 1599 USD pentru taxa de participare + bani de drum, cazare, masă, viză.

+ noroc. :slight_smile: (culmea ar fi ca fix ăsta să lipsească)

Eu zic că dacă ai banii respectivi de dat pe WWDC, te poți considera un om destul de norocos în viață, așa, în general :sunglasses:

2 Likes

Reamintesc celor interesați că diseară, la ora 20:00, putem viziona în direct keynote-ul din deschiderea WWDC:

1 Like

Este si aplicatie WWDC in AppStore pentru cei interesati sa urmareasca evenimentul de pe mobil :slight_smile:

Salut! Cineva pe-aici?

Me me me!

Deci tot nu-i spune macOS? :frowning:

Cred că o să-i zică macOS la final.

Deci va urma un MacOS 11? Sau tot la 10 ramanem?

nu cred că urcă la v.11

Activitiy sharing, perfect in Romania unde vei fi singurul care are un Apple Watch.

De ce ăștia de pe scenă vorbesc mai nou ca niște personaje dintr-un desen animat?

Ăsta ultimul vorbea ca ăia din Game of Thrones, răgușit și dur.

I-auzi, e din cauza aplicatiei aleia.

Ecranul iPad-ului meu a simțit nevoia să crească luminozitatea fix cînd venea Mădălin Voicu ăsta pe scenă și punea slide-ul colorat de tvOS. :smile:

Vorbeai de desene animate, a venit Eddy.

Remote app e numai pt ATV sau si pt Mac?