Spotlight crash

(Cattus Thraex) #21

Păi și dacă ai fi fost în Anglia ori în Germania nu ar fi sunat… Pur și simplu ignorau asemenea mesaje.

(Adrian Manea) #22

Revenind la subiect, mă întreb dacă problema asta cu Spotlight are vreo legătură cu bug-ul pe care l-au descoperit, care zice-se că atacă bateria.

În fine, eu, unul, abia aștept să aflu vești bune de la oamenii ăștia, că numa’n dume pare c-o țin de-o vreme.

(Mihai Raducan) #23

Da, în România, cu număr de mobil de România. Acum ceva timp mai citisem despre situații din astea: persoane care au fost sunate, unora chiar le-au venit acasă niste ingineri să rezolve o problemă cu Wi-Fi-ul - vroiau sa vada conditiile in care aparea problema pentru ca nu puteau sa o faca sa apara in laborator, dar toți erau din SUA.

A fost o surpriză plăcută.

(Cattus Thraex) #24

Hai, mă? Apple a trimis la tine acasă niște flăcăi? E tare.

(Mihai Raducan) #25

Or fi venit și la mine dar nu eram acasă sau am crezut că sunt colindători și n-am deschis :slight_smile:
Ai citit ce am scris mai sus pe sărite.

LE: Am greșit, se pare că nu era problemă cu wifi-ul ci cu iTunes, deși îmi amintesc că s-a întâmplat ceva asemănător și cu Wi-fi-ul.
http://www.slate.com/blogs/business_insider/2016/05/18/apple_sends_engineers_to_customer_s_house.html

Uite, îmi rămăsese deschisă fereastra în Safari de la încărcarea folderelor: