Spotlight crash

Păi și dacă ai fi fost în Anglia ori în Germania nu ar fi sunat… Pur și simplu ignorau asemenea mesaje.

Revenind la subiect, mă întreb dacă problema asta cu Spotlight are vreo legătură cu bug-ul pe care l-au descoperit, care zice-se că atacă bateria.

În fine, eu, unul, abia aștept să aflu vești bune de la oamenii ăștia, că numa’n dume pare c-o țin de-o vreme.

Da, în România, cu număr de mobil de România. Acum ceva timp mai citisem despre situații din astea: persoane care au fost sunate, unora chiar le-au venit acasă niste ingineri să rezolve o problemă cu Wi-Fi-ul - vroiau sa vada conditiile in care aparea problema pentru ca nu puteau sa o faca sa apara in laborator, dar toți erau din SUA.

A fost o surpriză plăcută.

Hai, mă? Apple a trimis la tine acasă niște flăcăi? E tare.

Or fi venit și la mine dar nu eram acasă sau am crezut că sunt colindători și n-am deschis :slight_smile:
Ai citit ce am scris mai sus pe sărite.

LE: Am greșit, se pare că nu era problemă cu wifi-ul ci cu iTunes, deși îmi amintesc că s-a întâmplat ceva asemănător și cu Wi-fi-ul.
http://www.slate.com/blogs/business_insider/2016/05/18/apple_sends_engineers_to_customer_s_house.html

Uite, îmi rămăsese deschisă fereastra în Safari de la încărcarea folderelor: