Sincronizare JOCURI MBA cu Iphone

Am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva :slight_smile:
Am observat ca nu sunt foarte multe jocuri pe Mac , nu este facut pentru asta dar totusi am gasit si cateva mici joculete pe care le am si pe telefon ( Iphone 6s plus ) si le-am instalat si pe Mac . Intrebarea mea este oare le pot sincroniza cumva astfel incat progresul de pe telefon sa fie si pe Mac ? Spre exemplu CSR Racing , pe telefon ma joc cam de 1 an mai am putin sa-l termin , daca intru pe Mac o iau de la 0 . Sunt conectat la GameCenter cu acelasi mail pe ambele , la Itunes si App Store la fel . Multumesc frumos !

Cred că asta depinde de la joc la joc, nu?

Daca stiam nu mai puneam întrebarea , spre ex daca ma conectez cu un alt iPhone , stie ca e contul meu si încep de unde am terminat cu telefonul vechi … adica am acelasi progres pe ambele . Am sperat ca va fi la fel si la Mac .

Nu te-am acuzat de nimic, cu atît mai puțin că nu ai fi știut ceva. Repet: dacă setările jocului permit un asemenea gen de sync, probabil că se poate, dacă jocul nu are asemenea setări, presupun că nu poate face sync, deși logic ar fi să se poată. Nu există discuții specifice acelui joc undeva? De regulă, pasionații de un joc știu cel mai bine cum se face. Sau scrie-le producătorilor, de regulă răspund și chiar f. repede. Dacă se poate, îți vor spune cum se face; dacă nu, le dai o idee să implementeze funcția.