Scripturi de conversie video pentru pretențioși

Am aflat de pe situl iMore despre existența unor scripturi pentru conversie video destinate celor care vor să scoată maximum de calitate din rip-urile DVD sau BluRay. Scripturile se găsesc aici, au fost create de cineva care pare foarte experimentat în acest domeniu și sunt destinate celor care nu se tem să lucreze cu comenzi Terminal, git și Homebrew. Nu e foarte complicat, mai ales că omul a pus acolo informații detaliate despre utilizarea scripturilor (mi s-a părut interesant de citit readme-ul ăla chiar dacă momentan nu am nevoie să convertesc nimic).

1 Like

Tudore, eu urmăresc de mult: există un fervent și asiduu cititor al forumului, altero. Cum scrii ceva mai acătării, pac apare și pe ălălalt forum. Ultima copie la indigo e conversia video prin command line.
Am mai aflat, tot de pe ălălalt forum, pe prima pagină, că serverul lor e tot acel vechi G4 luat de mine de la Apple.ro acum ani buni.
Eu unul mă bucur că nu scrii/scriem degeaba și nici că am muncit în zadar, profită cineva de pe urma activității.
La mulți ani tuturor mihailor și mikaelilor.

2 Likes

Asta e, atâta timp cât le-am luat și eu de la alții, să le ia și alții de la noi. :smile:
:birthday: pentru toți Miha* și Gavril*