Safari și Banca Transilvania

Puteți verifica, vă rog frumos, să vedeți dacă puteți intra cu Safari în BT 24? (dreapta sus pe pagina principală). Problema îmi apare de câteva zile, înainte era OK și numai cu Safari. Roccat ori Vivaldi, de exemplu, merg.

La mine mege … yosemite 10.10.2 /safari 8.0.4

Salut!

Funcționează cu Safari 8.0.5 pe 10.10.3 beta.

O zi bună,
Costi.

Salut,

La mine merge.

Yosemite 10.10.2

Si la mine merge mai greu, dar o deschid cu Roccat. Safari ramane pentru restul, unde am nevoie si de pluginuri.

Mai greu e una, deloc e alta. La mine Safari se blochează regulat cînd apăs pe BT 24, progress bar începe să se miște și îngheață la un moment dat.
Roccat da, merge, știu, și Vivaldi merge, presupun că și altele. Asta se întîmplă de circa o săptăînă. Am curățat Cache cu proaspătul update la Maintenance, la fel. Am reclamat la BT și am primit un răspuns aiurea.
@mario și gobler. Merge BT 24? Sau merge site-ul home? Da, home merge, eu întreb de BT 24, butonul din dreapta sus.

merge butonul din dreapta … LOGIN BT24

Merge si la mine. ultimele update-uri safari si yosemite.

Dam’ it! Și la mine de ce naiba nu merge? Curățat cache Safari, e la zero acum. Cu alte bănci e OK, numai cu BT nu merge de vreo 7 zile. Cred că e de 1 aprilie.

incearca direct in pagina de login
https://ib.btrl.ro/BT24/bfo/channel/web/loginframe.jsp?locale=RO

Scuze de întârziere: merge și butonul, merge și situl BT24.

Costi.

la mine nu merge și pace. cred că pun de o reinstalare de la zero după ce apare 10.10.3

Cu alt user merge? Cu Guest de exemplu?

Dă-l nabii, merge cu Roccat și gata, merge cu Vivaldi… Păi am nevoie de el cu contul meu, nu am timp să mai fac alte teste.

Așa cum bănuiam, dacă fac un user nou și mă loghez, re-apare fereastra de logare. Aveți idee cum aș putea să-l fac pe Safari să reafișeze asta fără să reinstalez? și fără să mut datele pe noul user?

Am reinstalat pe curat sistemul, la fel: îmi este imposibil să accez BT24 din Safari, bara de avansare se oprește undeva spre 1/3 și acolo stă.
Din fericire, merge cu orice alt browser, de ex. Roccat ori Vivaldi ori…

La mine funcționează fără probleme.

Știu ori presupun asta, doar că nu-mi dau seama ce aș mai putea face altceva după o instalare curată, cu formatarea discului. De ce la mine Safari nu poate accesa BT24?

P.S. Gata, m-am prins ce cauzează asta: extensia FireComment. Am dezactivat-o și acuma merge.
Am senzația că BT are un sistem de protecție mai bun decît ING, acolo mă puteam loga.