Recomandare SSD ieftin dar de calitate

Salutari forumistilor. :smiley:
Am din octombrie 2015 un macbook pro, 13" mid 2012 pe care il folosesc si azi ca si computer principal. Insa, de cand am trecut pe High Sierra, laptop-ul a incetinit binisor si as dori sa-i dau un mic boost. Cum nu am bani momentan de o alta scula, voi mai sta ceva timp cu acest macbook. Rugamintea mea ar fi sa imi recomandati un SSD ieftin ( 120 GB mi-s suficienti) dar OK la calitate. Multumesc anticipat! :slight_smile:

Păi orice SSD de 2,5 inci e bun pt generația aia, ce să recomandăm? Eu am în ale mele din casă Samsung, LiteOn și Adata, toate merg la fel sau așa mi se pare mie. Du-te, de ex., la pagina asta ori la alta similară pe orice alt site dorești și vezi ce te aranjează. Prețurile unui mai ieftin se învârt pe la 400 de lei. Vezi că ai oferte bune și pe olx.ro, okazii.ro, lajumate.ro etc. De ex. ăsta.
Dacă iei ceva s.h., să ai la tine o carcasă ceva să-l poți testa. Mă rog, un s.h. are un mic risc de șmechereală, te descurci cumva…

1 Like

Poate le gasesti mai ieftine in alte magazine.

1 Like

Eu i-aș sugera totuși, dacă tot ia, să ia de 250, este un raport capacitate/preț mult mai bun.

1 Like

Multumesc mult de sfaturi! Va voi tine la curent cu decizia pe care o voi lua. O seara faina va doresc! :smiley: