Probleme Safari in El Capitan

Am intampinat urmatoarele probleme cu Safari in El Capitan:

  1. Youtube imi facea probleme, in sensul ca se reseta pagina principala si se reincarca la nesfarsit,
  2. In Facebook, la mesaje, imi “intrau” (se suprapuneau partial) iconitele alea de la “poze, trimite fisier etc” in spatiul ala unde trebuia sa tastez.
    S-a mai intamplat cuiva acest lucru?

Ce extensii ai instalat în Safari? Primul lucru pe care îl faci: dezactivează TOATE extensiile. Probabil va merge OK după aceea. Dacă nu, vezi ce alte aplicații/utilitare ai mai pus pe acolo, din alea care sapă în sistem.

Nu aveam nicio extensie instalata. Mi se intampla cand instalam El Capitan pe curat. Nu mai am problema asta acum pentru ca am achizitionat Macbook Air 2017 si am Sierra. Dar sa stii ca si cand am achiztionat MBA avea pe el El Capitan si facea aceleasi probleme ca vechiul meu BMP in Safari. Exact ca cele descrise de mine in postarea initiala.

E de la Safari. De la ultima actualizare s-a prostit browser-ul. Pe langa ce zici tu, mie uneori imi mai sacadeaza in Youtube la redarea unor clipuri cu rezolutia 1080p la 60 fps. Instaleaza chrome si ai scapat de problema.

Asta am facut. Cu Chrome nu am avut nicio problema. Se pare ca in Sierra au rezolvat problema semanlata de mine pe acest forum.