Problema cand apelez

Ar putea cineva sa ma ajute cu un sfat pt problema mea ?
Atunci cand apelez pe cineva , câteodată dupa 3 minute de convorbire ,nu mai aud cealaltă persoana ci aud ce mi-a spus celălalt de la început … practic mi se înregistrează convorbirea .
Ma gândesc poate ar trebui sa fac ceva setări , dar folosesc iPhone de 3 ani si nu am avut aceasta problema pana acum .
Multumesc mult !

Poate-ți face cineva o glumă, că eu n-am mai auzit de o asemenea problemă :slight_smile: Se întâmplă la toate convorbirile, cu oricine ai vorbi?

Va salut ,
nu cred ca-mi face nimeni glume pt ca mi se intampla la mai multe apeluri …
Sincer si mie mi se pare aiurea dar , ma gandesc ca cineva are idee ce poate fi .
Multam de raspuns

Dă un restart, poate își revine.

Da asta ii fac …ii dau cate un restart , dar dupa ceva vreme recidiveaza …
Am comandat unul nou sper sa nu mi se repete aceiasi problema .

Glumind: vorbește mai puțin de 3 minute. :spy:
Neglumind: asta CU ORICINE sau numai cu o anumită persoană?

Orice apel catre Romania , momentan sunt in Norvegia .
Apelurile catre numere de aici sunt ok

Aaaa, Norvegia… departe. Bag sama că iunii curioși te ascultă.

Oare ?!!!
Bine , bine si nu au inteles pana acum ca vorbesc doar cu familia si prieteni mai apropiati …

Nu știu, întreabă-i pe ei :slight_smile:

O fi o problemă cu rețeaua mobilă…

Poate …am sa le explic problema mea si celor de la serviciul de telefonie , dar e culmea ca nu am mai auzit si pe altcineva cu aceasta problema .

Ești un client special sau potențial „special”. :slight_smile:

Va salut !
Am schimbat telefonul ( Iph SE ), iar după o perioada , am aceiași problema doar cu un număr de România … doar ca acum convorbirea durează doar un minut :rage:

Cum adică „după o perioadă”? După care perioadă? Cum ai procedat? Ce a fost înainte și după perioada asta?

Va salut !
Telefonul l-am schimbat pe 10 Decembrie anul trecut , iar de tunci nu am mai avu problema … cu terminarea apelului fără ca eu sa închid , iar convorbirea era înregistrată .
Practic eu auzeam după cele 3 minute înregistrarea convorbirii …
Acum câteva zile ( marți ) am avut din nou aceiași problema … doar ca de data asta se închidea la fix 1 min .
Am sunat la cei de la serviciul clienți și mi-au spus ca au ceva probleme cu operatorul Orange din România și ca le pare rău .

Bun, deci nu e o problemă a telefonului, ci a operatorului, ce am putea răspunde noi în plus?