Oferte speciale (hardware, Apple, aplicații)

Un pachet de fonturi drăguțe la un preț foarte avantajos:

1 Like

Am descoperit acum că o bună parte a jocurilor cu care mi-am petrecut mulți ani și care încă sînt printre preferate sînt la reducere pe GOG.com. Găsiți, în oferta curentă,

  • Caesar (I, II, III, IV);
  • Pharaoh;
  • CivCity Rome;
  • Zeus;
  • Children of the Nile;
  • Banished;
  • Tropico (Reloaded, 3, 4, 5);
  • SimCity 2000, 3000,

fiecare la maxim 7.5€/bucata, fără DRM.

Ele sînt de Windows, dar pe majoritatea le-am jucat fără probleme pe Mac, cu un wrapper făcut cu Wineskin.

Da, merg cu Wineskin? eu n-am reușit să convertesc nimic cu ăsta pînă acum.

Da, eu le-am jucat aproape pe toate (- SimCity și Caesar IV) cu Wineskin, pe MacBook-ul 2012. Nu sînt sigur dacă am mai testat și pe Sierra, dar pe Căpitan erau 100% funcționale.

Cred că am mai scris pe aici: cine nu are experiență sau curiozitate să umble prin Wineskin, poate încerca wrapper-ele gata făcute de la PaulTheTall. Totul 100% legal, cîtă vreme aveți jocul (installer-ul sau varianta portabilă, format .exe).

Mișto, păi aș încerca pt fi-mea, eu joc doar bridge! apropo, bridge-ul mai e joc intens practicat la fac. de matematică? Eu acolo aveam un partener și mai jucam în pauze, în ferestre etc.

Eu n-am întîlnit pe nimeni care chiar să mai joace. Cred că am mai auzit la 2-3 profesori că-s fani și chiar de la proful din liceu, care povestea „de pe vremea lui“, că se juca mult și bine. Dar, concret, n-am mai văzut sau auzit pe nimeni. Poate o fac mai ferit. :slight_smile:

Ha… Păi în vremea comunismului victorios la orașe și sate era un loc unde jucai nene bridge fără perdea… Păcat. chiar eram curios dacă s-a făcut un (mare) pas înainte și să se facă un club de bridge la fac. de mate. Înțeleg că e mult mai rău decît în anii ’80! Nasol, chiar nasol de tot.

PDF Expert este redus 50%:

Asta e o aplicație foarte bună, am luat-o și eu într-un bundle recent.