Oferte speciale (hardware, Apple, aplicații)

A apărut și la ei pe site.

Reduceri de Moș Crăciun la aplicații și jocuri pentru iOS și OS X.

Reduceri de iarnă, de la WinterFest 2015: 25% pentru Nisus Writer Pro, Scrivener, Bookeneds, BBEdit și altele.

Affinity au o reducere de 10EUR pentru Designer și Photo.

Și-am mai văzut și RightFont, nuș’ cât o fi de utilă…

Astropad, aplicația care transformă iPad-ul într-o tabletă grafică, fără fir, e redusă cu 50%, 10€ acum.

1 Like

Un bundle, momentan la vreo 13$:

Are și opțiunea să plătim cât vrem, pentru o ofertă mai redusă. Eu aș vrea doar Airy YT Downloader, dar n-aș plăti chair 13$ pentru el și dacă plătesc acolo câțiva dolari, nu cred că e inclus, bănuiesc că am doar cele cu lăcățeul desfăcut.

După părerea mea, dacă te interesează oricare dintre ele sau măcar 2, merită cumpărat bundle-ul, la prețul ăsta.

Corecție, pentru $2 avem Disk Expert, Clean Exit și Airy YT Downloader. Sweeeeet!

A, da… Păi merită. Eu am luat, în ultimii ani, vreo 3 asemenea bundle-uri și nu mi-a părut rău, unele aplicații sînt chiar utile. Partea mai proastă este că, de multe ori, nu beneficiezi de update/upgrade gratuit sau cu reducere pe secvența bundle. Oricum, doi dulăi pt alea 3 este OK.

1 Like

iClock - Un gadget foarte util pentru orice user: Ceas, alarma si world clock.
Ceasul este unul dintre cele mai customizabile din cate am vzut.

Cîteva oferte interesante aici.

Scrivener -50% (22.5$) și un bundle de 20$ cu diverse (Hype, Beamer, Unclutter, Folx Pro ș.a.).

Un bundle cu Parallels plus 1Password, PDF Expert, Clean My Mac și altele: http://9to5mac.com/2016/03/15/parallels-power-bundle-mac-1password-free/

Un bundle nou:

Parallels redus cu 50% ($40), prin 9to5toys. Cică trebuie să mai cumpărați ceva de la ei, dar au inclusiv bundle-uri de $1.

VOX zică că e gratuit doar astăzi. Nu știu dacă e un artificiu de marketing, dar parcă nu era gratuit în trecut. Nu știu exact ce înseamnă astăzi pentru ei, dar eu l-am luat, pare o alternativă plăcută la Music și iTunes, mai ales pentru interfața simplă și suportul pentru FLAC și APE.

VOX e gratis mereu, din cîte îmi amintesc. Adică eu îl am de mult timp și nu cred să fi plătit pe el.

Au servicii cu plată la Radio și Loop (cloud-ul lor), care văd că nici alea n-au primit vreo reducere. Deci e vrăjeală.

Mda, la asta mă uitam și eu acuma, văd că au in-app purchases, nu cred că e vreo gratuitate.

Păi e vorba de VOX pt OS X ori de VOX pt iOS? Linkul era la VOX pt IOS, asta e o aplicație mai nouă, cred și, posibil, comercială în mod uzual.