Oferte speciale (hardware, Apple, aplicații)

(Tudor Vedeanu) #21

Un bundle foto-video:
http://bundlesclub.com/mediabundle

DCommander e scris de compatrioți de-ai noștri!

(Adrian Manea) #23

Un bundle personalizat, 10 la $39:

(Tudor Vedeanu) #24

Creative Kit 2016 - bundle pentru pasionații de fotografie. Unele aplicații de acolo (dacă nu cumva toate) oferă și extensii pentru aplicația Photos din OS X.

(Adrian Manea) #25

Da, eu le am cam pe toate, de mai mult timp. Ce să zic…Tonality mi s-a părut că introduce mult zgomot, față de Nik Silver Efex, iar Intensify nu e așa spectaculos precum pare. Eu le-am luat cînd au fost la oferte, de exemplu pe Intensify am dat $5 într-un bundle chiar, iar Snapheal Pro și Snapselect le-am prins gratuite.

Mi se par acceptabile pentru cine vrea să se joace, mai ales că funcționează perfect standalone (spre deosebire de Nik, care sînt făcute în special ca plugin-uri). Dar nu cred că cineva cu ceva pretenții ar putea să le prefere Photoshop, Nik sau Topaz.

A, și ceva important: suportul tehnic e destul de neserios: (1) răspund greu (o săptămînă, aproximativ), (2) mi-au refuzat un cod promoțional, au ignorat orice mesaj și referire la el și (3) mi-au refuzat un cîștig, au organizat o tombolă, am cîștigat și “au uitat” să anunțe cîștigătorii sau să premieze. Le-am scris, m-au ignorat.

(Cattus Thraex) #26

Scoate vreuna sîrmele mai bine decît altele? Încă nu am ajuns la apogeul satisfacției.

(Adrian Manea) #27

Singura care ar putea ar fi Snapheal, pentru asta e făcută. Poți testa trial-ul.

(akbar) #28

Scrivener, la un preț de bun simț, 56% reducere!

(Cattus Thraex) #29

Am un bundle MacHeist din 2012 cu Snapheal inclus, versiunea standard, nu pro. Da, e mai bună decît Super Eraser.

(Cattus Thraex) #30

Sîc, în același bundle era și Scrivener. Da, este o aplicație foarte bună, nu o folosesc deoarece încă nu m-am supărat suficient pe Nisus! € 45 nu e, de fapt, mult, iar cu reducere e și mai tentantă.

(akbar) #31

Macheist revine. Barim 15 dolari :wink:

(akbar) #32

Am redus suma la 1 USD și-mi arată disponibile aplicațiile de pe ultimul rând. Nu e rău! :smiley:

(Adrian Manea) #33

Au început bundle-urile de Black Friday.

Iată 3.

Un bundle premium, nu e ieftin la 80 de euro, dar are aplicații serioase: Parallels, Parallels Access, 1Password, Evernote Premium etc.

BundleHunt, pe alese, 10 aplicații la $20, dintr-o colecție de 30 de aplicații.

(Adrian Manea) #36

Cu două rînduri mai sus am scris despre ăsta, era între cele 3. :smiley:

(1-1 :stuck_out_tongue: )

Oops! :smiley:

(Adrian Manea) #38

Bag seamă că o să fie un Black Friday ( + Thanksgiving + Cyber Monday) destul de darnic.

Pentru amatorii (sau profesioniștii) fotografiei, avem:

• Suita Topaz redusă la 50% (încă e $299, totuși :smile: );
  • Suita Macphun redusă la $104.99, cu reducere suplimentară dacă mai aveți minim un produs de la ei;

Apoi:

• Scrivener la $25.
  • O groază de jocuri de la MacGameStore, majoritatea cu reduceri de minim 50% - promoție valabilă pînă mîine dimineață. (nu vreau să mă gîndesc la ce are și va avea Steam.)
  • Pentru muzicieni, Toontrack oferă reduceri de 75-80% la EZMix, EZKeys și altele, iar PositiveGrid promit reduceri semnificative de mîine noapte.

(MacAndrew) #39

Pixelmator este redus de la 4.99$ la 1.99$.

(Tudor Vedeanu) #40

Alte aplicații cu reducere de Black Friday găsiți aici.