Nu se mai încarcă iPhone 4S!

LSalut, de 2-3 zile a început sa facă figuri iPhone-ul la încărcat. Adică acum 2 zile stăteam 2-3 min sa nimeresc locul in care sa stea pentru a se încarcă. Dar astăzi cand am vrut sa îl pun la incarcat pur si simplu nu a mai mers, nu se mai făcea bateria verde si nu mai apărea fulgerul acela. Am încercat sa schimb încărcătorul(cel care se bagă in priza) cu altul, cablul de alimentare (usb+ieșirea) era același, tot nimic. Am conectat iPhone-ul la pc, nimic. Dar spre surprinderea mea, l-am stins (nu era la încărcat) si am așteptat 5-6 min si l-am băgat la încărcat cu încărcătorul normal care il folosesc si s-a deschis, dar cand se deschide tot nu imi încarcă…
Aceasta faza mi-a dat de înțeles ca, cablul nu are nimic, o fi din baterie?

**Tin sa precizez ca i-am dar restart si am curățat si intrarea de la încărcător.
**De o luna folosesc alt cablu de încărcat (usb+ieșire) adică nu cel original, dar asemanator, acesta nu cred ca e original, am dat doar 10 lei pe el dar mi-a încărcat…si acum dintr-o data…
Nu cred ca este de la cablu deoarece V-am povestit care era faza cand l-am închis.

Mulțumesc mult pentru timpul acordat si sper sa aveti un răspuns si pentru mine.

Probabil că e defectă bateria, mai ales dacă nu a fost schimbată niciodată. Mergi la un service să verifice telefonul.

Cel mai probabil, bateria. Cîți ani are?

Am găsit problema. Era defect cablul de alimentare. L-am schimbat si acum merge. Mulțumesc!

Inițial ai spus că sigur cablul e bun.