Melodii cumparate

Buna ziua,

La multi ani un an bun cu realizari personale si profesionale.

Am descoperit o mica problema: am comparat muszica de pe 2 iPhone si de pe Ipad si vad ca nu exista pe ambele. Abeto idee cum as putea sa le am pe toate device-urile?
Totodata de pe ce device este mai bine sa cumpar? Nu ca ma laud dar am Mac, Apple tv si de reste deja stiti. :smile:

Multumesc.

O zi faina.

(Tudor Vedeanu) #2

La mulți ani!

Ai cumpărat muzica din iTunes Store România? Din câte știu eu melodiile cumpărate de acolo nu se pot sincroniza automat pe toate device-urile, așa cum se întâmplă dacă le cumperi din magazinul american, de exemplu. Dar poate mă contrazice cineva care are cont românesc; eu am dar nu-l folosesc.

O soluție ar fi să sincronizezi toate device-urile în iTunes ca să ai toată muzica descărcată pe computer. Tot din iTunes vei putea apoi copia toată muzica pe toate device-urile.

Servus,

Multumesc pentru raspuns.
Nu stiu daca am luat din ITunes Ro sau… Scuze probabil suna ciudat. Cum imi pot da seama de unde am cumparat.

Salutari,
Bobby

(Tudor Vedeanu) #4

Păi cum cumperi muzica pe iPhone? Bănuiesc că din aplicația iTunes Store, nu? Acolo ți-ai făcut un cont, iar dacă locuiești în România și plătești cu un card emis de o bancă din România, atunci ai cont în magazinul românesc.

Servus,

Asa este. Ma gandeam ca este mai dificil. :slight_smile:

Salutari,
Bobby