Melodii cumparate

Buna ziua,

La multi ani un an bun cu realizari personale si profesionale.

Am descoperit o mica problema: am comparat muszica de pe 2 iPhone si de pe Ipad si vad ca nu exista pe ambele. Abeto idee cum as putea sa le am pe toate device-urile?
Totodata de pe ce device este mai bine sa cumpar? Nu ca ma laud dar am Mac, Apple tv si de reste deja stiti. :smile:

Multumesc.

O zi faina.

La mulți ani!

Ai cumpărat muzica din iTunes Store România? Din câte știu eu melodiile cumpărate de acolo nu se pot sincroniza automat pe toate device-urile, așa cum se întâmplă dacă le cumperi din magazinul american, de exemplu. Dar poate mă contrazice cineva care are cont românesc; eu am dar nu-l folosesc.

O soluție ar fi să sincronizezi toate device-urile în iTunes ca să ai toată muzica descărcată pe computer. Tot din iTunes vei putea apoi copia toată muzica pe toate device-urile.

Servus,

Multumesc pentru raspuns.
Nu stiu daca am luat din ITunes Ro sau… Scuze probabil suna ciudat. Cum imi pot da seama de unde am cumparat.

Salutari,
Bobby

Păi cum cumperi muzica pe iPhone? Bănuiesc că din aplicația iTunes Store, nu? Acolo ți-ai făcut un cont, iar dacă locuiești în România și plătești cu un card emis de o bancă din România, atunci ai cont în magazinul românesc.

Servus,

Asa este. Ma gandeam ca este mai dificil. :slight_smile:

Salutari,
Bobby