Mackbook pro se incarca si ramane alb

mackbook pro se incarca maru dupa apare displayul alb si ramane asa…si daca incerc sai bag alt OS X se incarca maru mai bine de jumate si se face alb displayul

Păi e cam bolnav. Probabil placa grafică. Bagă și tu niște detalii, ce MBP, ce sistem, de cînd îl ai, cît timp a mers bine, de cînd face asta etc. etc…

face asta de cand lam inchis de la buton fortat ca a ramas blokat deci apare maru arata cum se incarca … si dupa se face alb si se incarca greu maru pana se face alb

Nu ai dat nicio indicație suplimentară. Du-l la doctor. Ești din București? Dacă da, caută-i pe flăcării de la ITUrgent la Itaoui Center Crîngași, îi găsești pe net. Asta ca să nu dai mulți bani la iStyle ori la Noumax.

am pus un hard goll nou si fara nimic pe el …aprind mackbook pro si apare un folder in mijloc cu semnu intrebarii ce clipeste ?

Păi ce voiai să apară? O poză cu Madonna? ? = nu am sistem de boot. Mai ai alte teste?

poi am dat test hardware si aici ar trb sa apare si hardul cred ? poza cum apare…-







in fiecare link e o poza diferita eu cred ca o sa imi zici concret acu daca e mort sau nu …

Văd că te pricepi. Ce zice de placa grafică? Ce eroare dă? Nu văd ce scrie acolo.

Dacă crezi că sistemul e de vină, pune un sistem nou, ai și aici și pe hard felul cu se face un boot flash, ai nevoie pt asta de alt mac.

poi ce mai nasol lucru nu dispun de alt mac…
asta m ia dat dupa test hardwer …

am o placa intel de 350… su un amd de 512 nu dau eroare
si de pe laptop cu windos cum bag boot stik si ce sistem…hardu la mac cum trb sa fie ca am unu pus dintrun laptop cu windos na avut mac pe el niciodata…?

Ai aici
Dacă macul suportă ultimul sistem, ai aici
Dacă nu, descarci aplicația cu sisteme mai vechi. Ai nevoie însă de alt mac.
Ți-am pus mai multe întrebări mai sus, la care nu ai răspuns. Dacă nu răspunzi, eu nu mai revin. Pari destul de priceput ca să te descurci singur + google.


am reusit sa pun pe un stik un os x bun … si de data asta mi la aceeptat multumesc pt ajutor si sfaturi …am invațat mac ox s ca pe tatal nostru

merge ca uns …:slight_smile:

Eu cred că ne-ai testat vigilența peste weekend.