Iphone 6 wifi slab

Salutare , iphone 6 a meu prinde wifi slab cand sunt in alta camera , am doar o linie sau chiar deloc ce trebuie sa fac ? inainte prindeam wifi si cand eram afara la vreo 10 m de camera ca stau la parter.

Vezi mai întâi ce e cu routerul, mută-l prin cameră, poate se îmbunătățește semnalul în apartament.

Routerul slab sau ai pereți care ecranează, de ex. cei de beton.

am uitat sa specific , peste tot merge asa oriunde ma duc ( sau ma duceam inainte si aveam salvat retaua wifi ) l-am scapat o data sanatos jos sa se fii dus ceva sau na nu stiu… ideei ?

Păi du-l mai bine la un service, dacă zici că l-ai scăpat pe jos atunci sunt șanse mari să se fi stricat ceva.

Păi dacă l-ai scăpat… Idei avem, doar că astea nu repară un aparat căzut jos. De curiozitate: de ce nu ai menționat acest detaliu esențial chiar de la început?

Chiar nu mi-a venit in minte , am fost i-am schimbat difuzorul, si acum ma gandeam ca oare e necesar sa schimb si antena wifi ? sau poate sa fie de placa de baza mi-a spus cineva…

Greu de spus… „semnal slab” poate avea multe cauze, de la un simplu contact prost la componente afectate de căzătură. Trebuie să-l vadă un doctor, poate nu e ceva grav și nu costă mult.