Iphone 4S probleme cu incarcarea

(Andrei) #1

Salut, pentru inceput vreau sa spun ca am cumparat telefonul acum 2 luni, totul era perfect, se incarca nimic, apoi acum cateva zile l-am scapat si nu a mai mers butonul de home de la el, asa ca l-am dus la un gsm, ce-i de acolo mi-au spus ca nu e problema butonul, ci de la mufa de incarcare care nu face conexiune cum trebuie, asa ca au schimbat-o, azi mi-a venit telefonul, merge perfect, dar daca il bag la incarcat, nu vrea sa se incarce, mi s-a spu sa dau un reset la setari, asa ca am facut-o dar nu a ajutat cu nimic. Am incercat sa il pun la incarcat si oprit si vad ca nimic pana acum…
Aveti idee care poate sa fie problema?

(Cattus Thraex) #2

Păi problema ar fi să te duci înapoi cu el la flăcăii ăia. Nu spun că ei ar fi de vină, de vină a fost căzătura, impactul i-a fost fatal, putea să nu mai meargă deloc. Presupun că ai un soi de garanție.

(Andrei) #3

Nu, n-am… a verificat si nu era butonul de vina, defapt era de la mufa de incarcare care nu mai facea legatura, asa ca au schimbat-o si acum nu mai incarca…

(Cattus Thraex) #4

Păi asta, au schimbat-o prost sau au fixat-o prost sau mai e și altceva. Cînd cade jos, jucăria aia se rupe pe dinăuntru și pe dinafară. Nici ei nu pot face minuni, dacă impactul a fost sever.

(Andrei) #5

Acum din cate vad, nu se aude nici microfonul, se aude ceva gen cum ai zgaria tabla cu creta, am zis sa incerc sa-i dau un reset la setarile din fabrica si poate o sa mearga…

(Cattus Thraex) #6

Mă încoiesc, dar nu ai ce pierde. S-au bulit mai multe la cădere, nu știu dacă mai merită reparat, întreabă-o pe flăcăul care ți l-a făcut prima oară.

(Andrei) #7

Am sunat azi, si a spus ca daca e acolo baiatu care se ocupa de telefoanele din categoria IOS o sa il faca, sa ii duc piesele vechi si o sa vada care e problema, probabil s-a miscat ceva in el…
Multumesc pentru ajutor.

(Cattus Thraex) #8

Nu ai altă șansă decît să dai peste cineva priceput și la preț bun.