Iphone 4s nu se incarca!

sa aprins …dar ramane la 1% incarcat …

Stai un pic… așteaptă. Deci am depistat că încărcătorul nu e bun pt iPhone, e bun pt altceva. Acuma, dacă rămîne acolo, cauza cea mai probabilă este că bateria e dusă, trebuie alta nouă, cam 50 de lei la flăcăii cu GSM-uri din oraș.

sa incarcat pana la 16 % si akm o ia inapoi 15…14…13…ce se intampla ?

Toți cei care aveți probleme cu bateria la iPhone 4S: dacă bateria respectivă este cea originală, adică nu a fost schimbată niciodată, nu mai pierdeți timpul și mergeți la un service GSM care o poate înlocui cu una mai nouă. După atăția ani e gata, moare. A mea a murit anul trecut, am schimbat-o singur, acum merge.

Da, nici eu nu pricep de ce tot întreabă oamenii ăștia pe tema „nu se încarcă” atunci cînd știu precis că bateria aia are 3-4-5 ani de la ieșirea din fabrică. Speră, probabil, că noi avem baterii nemuritoare sau știm metoda de le face astfel.

Am si eu o problema cred si sper ca este cu bateria.Am luat un iphone 6 din Canada.intre timp fostul sot mi-a instalat un cont de icloud pe el din razbunare.telefonul a fost inchis la vreo luna dupa cumparare si tinut asa aprox vreo 10 luni.Cand m-am reintors in ro am putut sa iau o placa de baza de pe net si sa il repar dar de atunci tel se descarca relativ rpd si se incarca in 6 h cel putin si mai mult decat atat cand e bateria sub 10 daca macar deschid ecranul se descarca fiind la incarcat in loc sa se descarce.Mentionez ca nu mai am la el incarcatorul orig pt ca au ramas in Canada.nu mai gandeam ca o sa il pot face.Deci? credeti ca e bateria sau sa imi fac probleme de placa de baza?

Schimbă-i bateria, de vreme ce cu soțul e clar.

pai asta era intrebarea sa fie de la baterie sau mi-am luat teapa cu placa?

Nu cred că poate ști cineva numai din descriere. Sunt destui flăcăi pricepuți la GSM, ai peste tot în toate orașele, asta ca să apelezi la flăcăi ieftini, nu la iStyle ori Noumax, care te vor taxa conform firmei. Trebuie dus și verificată cauza.