Iphone 4s nu se incarca!

Ce bine ar fi sa fie de la gagici, oricum oare cum sa rezolv problema cu mesajele oare e de la soft sau de la altceva , oricum cu butoanele de volum mi leau stricat aia telefonul lam dus cu o alta problema si apoi cand lam luat nu mai mergeau nici butoanele de volum miau pierdut si un surub de jos de langa mufa mi lau aranjat.

Mia venit si doua update-uri am zis sa i le fac pote se rezolva problema ca pote e un bug dar nimic numai cand bag simul imi vine mesaje o perioada apoi nu mai vin

Dacă ne spui și ce scrie în acele mesaje, ar fi OK. Dacă apeși simultan ambele butoane ale unui iPhone, cel de jos și cel de sus, faci o captură de ecran, o descarci în iTunes și o pui aici, să vedem cam ce mesaje primești. Sau măcar transcrie 1-2 mesaje. Cine crezi că poate ghici ce mesaje ai acolo?
P.S. Poți face efortul să scrii în limba română cît de cît normal?

Am vazut ca aveti destul de multi probleme cu incarcarea. De curiozitate, ati incercat sa schimbati si cablul de date (incarcator-iphone?). Eu am schimbat de doua ori cablul de date pana acum - pur si simplu nu mai incarca. Contactele la iphone erau curate dar…
Incercati si asta - inlocuiti si cablul de date. Idealul ar fi sa luati de la un prieten un incarcator cu tot cu cablul de date, ca sa puteti izola defectul/simptoma Poate aveti noroc. BAFTA!

Sigur, cablul poate fi o problemă, așteptam însă să precizeze ce e cu snopul ăla de mesaje. Pot fi mesaje de eroare, dar omul tace.

Buna ziua am si eu Iphone si nu se mai ancarca am luat alt ancarcator si tot nu s-a aprins sa terminat bateria si nu am mai ancarcato si acu nu se aprinde de loc am ancercat orce dar degeaba
Va rog ajutatima urgent

Cablul e SIGUR bun? Că alt încărcător înțeleg că ai. Prin „alt” să înțelegem și alt cablu sau doar alt încărcător? Cum crezi că te putem ajuta? Trebuie identificat de ce nu ajunge curent. Dacă iei alt cablu și îl conectezi la un calculator ar trebui să-ți dai seama.

am luata si alt cablu de date am si ancarcator si tot nu functioneaza am ancercat si la PC si tot nu se aprinde ajutatima va rog

Ce model de iPhone ai?

Ține apăsate simultan timp de minim 10 secunde butoanele Lock și Home, vezi dacă apare logo-ul Apple sau bateria pe ecran. Pune-l la încărcat și lasă-l așa măcar jumate de oră, poate se trezește.

tot nu am-i apare nimic nici bateria nici logo-ul apple tot nu se aprinde de loc am apasat cum at-i spus dar nimic l.am lasat la ancarcat 3-4 ore si nimic nustiu ce sa ma mai fac cu el

ma scuzt nu am vazut am Iphone 6s

Du-l la un service GSM pt studiu, dacă nu e nici una dintre sugestiile date, iar tu nu ești desfăcător de aifoane, lasă-i pe alții. aș putea pune pariu, bazat pe experiențe anterioare, că nu ne-ai spus toate detaliile: de ce a apărut problema? când? cât de vechi este produsul? a apărut brusc sau a fost precedată de simptomul descărcării rapide a bateriei? etc. etc.

Salut ma poate ajuta cineva? iPhone-ul meu 4s s-a stins azi cand nu mai avea baterie l-am bagat la incarcat dar imi arata doar acea baterie cu 3 lini rosi si nu se aprinde dc?

O fi murit bateria, ai schimbat-o vreodată?

Așa cum scrie și Tudor, presupun că bateria a murit, cîți ani are?

salut am si eu un iphone 4s ieri aveam baterie cand l-am cumparat…aseara sa descarcat si l-am bagat la incarcat …ehh…nu se incarca delok …imi arata pe ecran dreptunghiul ala mic ca si cum este la incarcat are o liniuta rosie micuta subitre ca si cum se incarca,dar…atat !!! astept un raspuns din partea voastra ca stiti mai bine… multumesc mult.

dreptunghi sau triunghi cu ! în mijloc? Asta înseamnă „încărcător incompatibil”. Cel de la care l-ai luat te-a fentat un pic, dar dacă e numai asta nu e grav. Punte-l la încărcat cu cablul lui la orice calculator ori la un TV care are mufă USB, ar trebui să meargă. iPhone este destul de sensibil la încărcător, dacă nu îi dă tensiunea și amperajul necesar, zice pas. Mie îmi merg f. bine încărcătoarele de AllView, de ex. Și mufa USB a televizorului este OK, de ex.

o sa incerc si asha ca u… mersi

Deci ai acolo un triunghi gălbui cu ! în centru, da? Semnul ăla apare și la unele cabluri non-Apple, deci vezi dacă hiba e din alimentator ori din cablu. Dacă face la fel dacă-l conectezi la un calculator, înseamnă că problema e cablul, ia altul, fă un test cu el pe orice mufă USB de calculator ori de televizor.

nu. am un dreptunghi …dreptunghiul ala cum apare cand il bagi la incarcat …apare pe jumatea ecranului

Bine, dreptunghi să fie, fă cum ți-am spus.