Iphone 4s nu se incarca!

Il am de cand a aparut,nu am schimbat nimic la el deoarece nu a dat semne de duca!

Ce iPhone ai? Tot 4S?
Problema poate fi cauzată de baterie (care trebuie schimbată) sau de conectorul de încărcare. Poți încerca să cureți conectorul, poate o fi intrat ceva mizerie acolo.

Da tot 4S,si o sa incerc sfatul tau!

Salut,am incercat sa curatcurat conectorul cat de bine am reusit,dar nu lam putut curata bine deoarece nu dispun de o surubelnita/imbus cu care sa desfac surubelele capacului,dar tot degeaba!

Cel mai probabil: bateria s-a dus. Cîți ani are?

Sincer sa fiu,nustiu,dar stiu sigur ca nu am schimbato de loc,de cand am luat telefonul(il am de cand a aparut in romania)!
Dar astea sunt sprimele semne de probleme pe care le da de atunci!

Costă vreo 50 de lei să o schimbe flăcăii ăștia care mișună acuma peste sau vreo triplu la un distribuitor autorizat gen iStyle ori Noumax.

Pai si pot sta langa ei sa o schimbe,nu prea am incredere in astia!

Dar eu nu inteleg un lucru,daca este de la baterie de ce incarca cand este stins?

Nu e neapărat să fie bateria de vină. Ziceam mai sus despre conectorul pentru încărcare; dacă nu are probleme cu mizeria atunci e posibil să fie defect. Se poate înlocui așa:

Dar cel mai bine duci telefonul într-un service ca să te lămurești ce are.

Nu vreau sa imblu eu sa il stric mai rau de cat este:)…si la ce pret este acel conector…?

Dacă nu umbli singur în el, du-te la un meșter, sînt mulți acuma și destui serioși. Evident, nu e cert că bateria e de vină, dar cînd sare de 3 ani, este cel mai probabil defect. Pot fi și alte cauze, desigur.

Ok,am inteles voi cauta pe cineva care se pricepe

Ok am citit umpic mai sus si am vazut ca multi aveti problema asta cu incarcarea la iphone am patit si io asa si tot asa am ramas cu telefonu. Uneori ii de vina bateria da sunt deacord dar problema ii una si de la software. PT mine ii mai greu deoarece se cand este inchis dar si cand ii deschis da il incarca in 8 ore dar problema mare ii ca nu merge cablu de date sai dau restore. Am mai reparat iphone doar de schimba componente atat am pus baterie noua conector nou si tot nu merge. Am vorbit cu un baiat care se ocupa de telefoane si mnoo mia zis ca la ios 7.1.2 ii aceasta problema. Sper ca v-a fost de ajutor.

Uneori se adună scame în orificiul în care introduci cablul. Nu se văd ușor, uită-te cu atenție sau folosește o pensetă, te minunezi ce poți scoate de acolo. Eu îl port în buzunar, fără husă de protecție, și am pățit. La fel a pățit și un coleg, care a fost cu el în service și i-a scos de acolo un ghem de scame.

Există multe cauze ale unei asemenea probleme. Uzual, este bateria; pot fi și altele. Statistic, dacă jucăria are mai mult de 2-3 ani și are necazuri de acest fel, e bateria, că are și ea o viață, nu?

Oricum la mine stiu ca nu ii bateria ca am schimbat-o si n-am pus numa 1 am pus 3 si tot nu merge de conector nu mai zic alti 4 deci eu am incercat tot cei posibil si tot nu merge am schimbat si incarcatoare dar nimic am mai ramas problema softului care incerc sa rezolv.

Păi trebuia să începi cu softul, că e cel mai simplu, nu? Salvezi și resetezi.

Salut? Am si eu un Iphone 4s cu doua probleme, prima problema imi vine mesaje cand deschid prima oara telefonul, cand dau restart imi vine aprope incontinu cate o suta si ceva de mesaje iar mai sta cateva ore iar mai vin mesaje si incontinu.
A doua problema e ca nu imi merg putoanele de volum decand lam dus la service cu o alta problema atunci nu.mi mergea putonul de inchidere/deschidere

E nașpa că vine multe mesaje dar și mai nașpa este că l-ai dus la service și acolo a mers. Acuma, na, dacă tot spui, poate că mesajele astea sunt de la niște gagici mișto, și atunci e de bine.